Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hülyén hangzik az Eszter név...

Hülyén hangzik az Eszter név becézésének az Eszt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok terhes, még csak nem is volt barátom, de jó elképzelni, gondolkodni arról, hogy milyen nevet adok majd kb 10-15 év múlva a kis angyalomnak. Ezen kívül, érdekel, hogy lehet-e így becézni, hülyén hangzik-e, stb? :)


14/L



2016. ápr. 24. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hangzik hülyén. Szinte mindíg használjuk az

eszt-aszt.

2016. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Wow, ez gyors volt! :D

Huh, akkor örülök. :)

Nézegettem a Gyk-n, különféle oldalakon az Eszter becézését és mindenféle becézést olvastam csak az Eszt-et nem.


Jöhetnek még válaszok, kíváncsi vagyok mások véleményére.

2016. ápr. 24. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Hülyén hangzik.

Olyan mintha azt mondanád hogy "ezt".

Inkább Eszti.

2016. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Eszter vagyok, és mikor valaki szólt, hogy "ezt is" fel is kaptam a fejemet, hogy hozzám beszélnek? Azt hittem, Esztit mondanak.

Az Eszt-nél pedig megbolondulna szegény gyerek az Eszt / ezt kettősénél. Nem véletlenül nem nagyon hívják így az Esztereket. Nekem nem tetszik. (Egyébként semmilyen becézését nem szeretem.)

2016. jún. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!