Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lottó nyeremény átvétele? (17F)

Lottó nyeremény átvétele? (17F)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre megkérek mindenkit, hogy lehetőleg normális válaszokat írjatok, ez nem vicc!

Eggyik nap iskola után osztálytársaim elmentek tippmixet feladni, elmentem én is velük, de mivel én nem nézek focit, mondom adok fel egy lottót ha már itt vagyok.

Nyertem, elképesztő, de a számok 1-től 1-ig stimmeltek, komolyabb összeget nyertem, de a szüleim nemtudnak róla, és nemtudom, hogy hogyan mondjam el, illetve, hogy egyáltalán elmondjam-e.

Nemtudom hogyan reagálnának rá, mennyire szálnának rám, hogy ennyi-meg annyi pénzt adjak nekik, stb..

Viszont alapból, 17 évesen nem is játszhatnék szerencsejátékot, szóval nemtudom, hogy egyáltalán, mit szólnának, ha így elmennék 17 évesen felvenni a nyereményt.

Van egy junior bankkártyám, arra egyáltalán megoldható a nyeremény utalása?

Vagy nincs más lehetőség, a szüleimnek elkell mondanom, és csak az ő kártyájukra tudják utalni az összeget?

Ebben az esetben viszont nemtudom, hogy reagálnának egy ekkora összegre, eléggé félteném így a pénzem, mert vannak vele terveim!

Ti mit csinálnátok a helyzetemben, mi lenne szerintetek a legjobb?


2016. ápr. 24. 17:26
 1/9 anonim válasza:

Nem tudom, mennyit nyertél, annak függvényében szedd ki a lényeget! [link]

Továbbá ha van olyan haverod, aki már elmúlt 18 éves, akkor menj vele. Bár a szüleidet nem ismerem, végső soron csak őket kellene beavatnod, mert hát csak a szüleid... Ha meg 90 napon belül töltöd a 18-at, akkor várj addig, és beválthatod te is. Azt hiszem, 90 napig kell jelentkezni a nyereményért. Bár nagyobb nyereményeknél fogalmam sincs, ott lehet, csak 15. De a legegyszerűbb az, ha keresel valakit, akiben meg lehet bízni, és kiváltod vele. Ja, és tudtommal külön bankszámlán kapod a nagyon nagy nyereményeket, nem pedig utalják.

2016. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megkérdőjelezhető a valóságtartalma.

17 évesen nem vehetsz részt a játékban, így nem is veheted fel a nyereményt. Ha annyira önző vagy, hogy a szüleid elől titkolnád és sajnálnád a pénzt (és mégis hogy? kicsit sem feltűnő hogy költesz magadra és nem tudják miből), akkor megkérsz egy másik (megbízható) felnőttet hogy egy kis összeg fejében vegye fel neked és utalja át.

2016. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos 90 napon bellül még nem leszek 18, mégcsak most februárba lettem 17. Nagyobb összegről van szó, telitalálatom lett, egy külön bankkártyának örülnék.

Nem fogok észnélkül költekezdeni, nem vagyok olyan, egyenlőre hozzá sem nyulnék az összegről, mert igazából jelen pillanatban megvan mindenem, ami kell.

Ha a jővőben meglesz a jogsim, és pl. egy autóba befektetnék, addig kitalálnék valamit, esetleg azt mondanám, egy akkora összeget nyertem, ami az autóhoz elég, vagy nemtudom, nem is ez a lényeg, hogy mit mondom, hanem, hogy utánna ne akarjanak nagyobb összegeket kunyerálni tőlem. (Mert azért annyira mégsem hatalmas pénz, hogy csak úgy össze vissza szórjam, főleg, hogy mégcsak 17 vagyok, elég sokáig megkell élnem még valamiből. )

Köszönöm az eddigi válaszokat, de másokat is szívesen meghallgatnék még.

2016. ápr. 24. 17:47
 4/9 A kérdező kommentje:
A helyesítási hibákért bocsi.
2016. ápr. 24. 17:49
 5/9 anonim válasza:
0%
Tény, hogy a valóságtartalma megkérdőjelezhető, de nem az én dolgom ezt eldönteni. Mint mondtam, szüleidet nem ismerem, és tényleg elég cink lenne a helyzet, ha elkérnék egy jelentős részét, mert ha annyit nyertél, amennyit sejtek, akkor lényegében meg van alapozva a jövőd, de olyan sok plusz dolgot nem tudsz rajta venni. Ház, kocsi, jogsi meg befekteted a maradékot valamibe. Az szerintem nem működne, hogy valakinek fizetsz egy bizonyos összeget, hogy vegye át, mert ha már pénzt kap, miért ne kapná meg az egészet?! Szóval érted?! Valaki megbízható bárát vagy mint mondtam, a szüleid. Ha meg valaki kér tőled pénzt, adj neki 225 Ft-ot mondván, hogy "Én is így kezdtem"! :D
2016. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ti mibe fektetnétek be a pénzt?
2016. ápr. 24. 18:12
 7/9 anonim válasza:
Lassan elkezdem az építőipart, aztán nyitok egy éttermet. Én most ebbe a kettőbe fogok befektetni.
2016. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett? Hozzájutottál az összeghez? Remélem!
2016. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
kíváncsi vagyok mi lett a vége
2022. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!