Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha károsít a...

Mi a teendő ha károsít a munkavédelmi eszköz?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen robbanó szeres anyaggal dolgozunk így kötelező viselni egy ún. ESD pántot bokán. A baj csak az hogy annak anyagára allergiás vagyok (vászon) és emelett is a viselése irritálja a böröm. Jelenleg ököl nagyságú területen piros, véres a felületem fáj és viszket is. Levenni nem lehet sajnos. Most mit tehetnék?
2016. ápr. 28. 02:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom 1000_ből 1 embernél fordul elő allergizálódás ESD pántra . Jelezd a munkavédelmis felé, XXI. században talán nem okoz problémát valamiféle megoldást találnia .
2016. ápr. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok . Ne akard elsunnyogni ám, emlékezz arra az ipsére aki 1-2 lábujját is elveszítette hasonló okból kifolyólag . A munkavédelmi cipő kicsi volt a lábára vagy nem tudta normálisan tisztán tartani (?) nem emlékszem már pontosan a történetre, a lényeg, hogy jelezte a munkahelyén, erre fel semmi nem történt . Cukorbeteg is volt ami pakolt még egy adaggal a sebes lábujjára, nem tudott normálisan gyógyulásnak indulni . Elüszkösödött végül és le kellett vágni . A munkahely "elúszott" kártérítést sem akartak fizetni neki ...
2016. ápr. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. Hát mindenek előtt orvosi papírt kérek mindenképp ami igazolhatja hogy valóban allergia. A múltkor nem dolgoztam egy hetet akkor szépen elmúlóba került az a sebesedés de most újra kezdi, amióta megint dolgozom :(
2016. ápr. 28. 06:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Allergiába simán bele lehet halni, szóval ésszel.
2016. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


Kb így néz ki a lábam de közelebbről nézve olyan mintha dörzspapírral kicsit megdörzsöltem volna, a felülete száraz érdes. Nagyon viszket főleg ha zokni vagy nadrág is hozzáér. Ha bekenem Körömvirággal vagy Niveával az csillapítja a viszketést de azt hiszem a rövidgatyát hanyagolom egy darabig (nem csak az idő miatt) mert tényleg ronda. És azért is gondolom hogy a pánt mert annak az a része vászon szerű anyag amire eleve allergiás vagyok, viszketek tőle. És épp azon a felületen ahol az érintkezik a bőrömmel, sehol máshol nem tapasztalok pirosodást vagy viszketést. Csop. vezetőnek ma éjjel jeleztem a problémát mikor lecseszett, hogy nem viselem a pántot. Azt mondták akkor nem kell itt dolgozni mert az allergia nem kifogás sajnos. Ez az előírás ha nem tudom betartani keressek vászon mentes munkahelyet. Így azt hiszem nézhetek másik munkahely után addig meg talán nem lesz rosszabb a dolog :(

2016. ápr. 29. 09:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már leválik a bőröd, akkor azonnal menj szakorvoshoz!

De én nem várnám meg a helyedben.

2016. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
3 hónap múlva tudok csak menni :( heti 2x van szakrendelés (sztk) és a sürgős esetek az elsők amik műtétesek lehetnek
2016. ápr. 29. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Addig bele is halhatsz, ha tovább viseled.

Béleld ki valamivel.

2016. ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tettem rá puha ragasztót. Amíg a főnök nem ellenőrzi addig jó de majd lefogja vetetni a ragasztót mert így nem érintkezik közvetlen a bőrömmel és nem véd :(
2016. ápr. 30. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!