Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megoldás lehet Magyarország...

G6NG kérdése:

Megoldás lehet Magyarország állapotára?

Figyelt kérdés

Elég ha megnézzük az arányokat. Ahol a Cannabis sativa engedélyezve van, ott sokkal jobb a közérzet, nem nézik le az embert, életteljesebbek az emberek és a gazdaság is. Ahol az ital legális ott lopnak, csalnak, hazudoznak, ütik egymást, megcsalás.

A Cannabis sativa legalizálása azért is lenne helyes, mert az embereknek vagy egy olyan ki elégíthetetlen vágyuk amiért vágynak a tudatmódosításra és ez mindenhol jelen van(kávé,ital,gyógyszerek). Az italt is természet adta ahogyan a Cannabis sativa-t is! Magyarországról beszélek ahol élek. A másik ok pedig a gazdaság. Magyarország mindig is arról volt híres hogy Milliárdokat költ út fel újításra de sehol nem látni előnyét. Ha már elteszik a pénzt azt mért lopásos úton kell végezni? Mondhat akárki akármit, lényegtelen a Rang miatt. Tüntethet akármi ellen, mellett. A megoldást az fogja jelenteni hogy a gazdaságban mért nem lehet az élelmiszer termesztés mellé egy ki úgy nevezett +Bonust is belevinni? A példa erre: Adott 2hold be vetetlen termésföld. Magyorország-on én úgy fogalmaznék "egy napon" bevetem, és várom milyen lesz a termés! Most vegyük át a Legalizált Cannabis sativa példát is: Adott 2hold be vetetlen termésföld. Alig várom hogy bevessem mind a kettővel, mert ha az élelmiszer nem hoz jó termést, addig a Cannabis sativa vissza hozza a pénzünket amit a véletlenbe fektettünk be. És míg az élelmiszer termését várom, addig a Cannabis sativa tudom milyen termést ad, és tudom a reális eladási árát. A visszahozott árbol + még ajutalékból egy 3-dik hold földet is vehetnék(mert megtehetem indokkal ami most még nem ismert) Magyarországon.Nem a kifogásokat keljen keresni, lépni kellene, míg tényleg nincs késő! Akkor csak egy kérdést teszek fel! Ha olyan okosok ülnek a székbe, mint amilyennek mondják magukat akkor mért is teszem fel a kérdést? Magyarországnak mindig is a gazdaság volt a problémája. A negatívumok nem érdekelnek, az igyon továbbra is bánatára míg a Weed fogyasztóknak teljesüljenek az álmuk! Hát oldjuk meg! Köszönöm.


2016. máj. 2. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Kitalálom:

általános iskolás, esetleg gimis lehetsz, rákerestél googleön a fűre és találtál pár oldalt.


Továbbá feltételezem, sőt biztosra veszem: soha életedben nem ültél m ég mikro és makroökonómia órán, szociológián, kémián, esetleg környezet és társadalom ismeret előadásokon.


Sajnos ezen tárgyaknak az ismerete, legalább alap szinten szükséges lenne ahhoz, hogy értelmezni tudd, hogy mik a hibái annak, amit leírtál.


Majd ha odáig jutsz és egyetemre jársz, még ha nem is olyan szakon, legalább egy-két hasonló előadásra ülj majd be!


UI: nem bunkó akartam ezzel lenni, komolyan mondom, hogy ezen tudás nélkül hiába mondanánk, nem értenéd milyen problémák vannak a dologban.

2016. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha legális lenne a termesztés akkor nem lenne akkora biznisz. Egyszerűen azért nem, mert ilyen a piac. Ha egy jószág (jelen esetben kannabisz) termesztése nagy profitot hoz, akkor sokan szállnak be a termelésébe. Ezután egyre kevesebb profitot fog hozni, míg végül ki nem alakul az egyensúly, és onnantól nem lesz profitálóbb kannabiszt termeszteni mint bármi mást.


Persze ez csak arra vonatkozik ha olyan teljes és korlátok nélküli legalizációt nézünk mint amit te is felvázoltál. A valóságban az összes tudatmódosító szer előállítása (amit egyáltalán lehet) keményen szabályozva van, szóval ha legális is lenne a kannabisz, akkor sem lehetne csak úgy ész nélkül hatalmas földterületeken bárkinek termesztgetni.

2016. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
semmi baj kisfiú, majd kinövöd. :D
2016. máj. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyetemi végzettségem van és kitűnőre végeztem. Én válaszokat keresek nem kommenteket.
2016. máj. 2. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemen nincs olyan, hogy kitűnő. A diplomád minősítése lehet kiváló. Vagy végezhetsz summa cum laude magna cum laude stb. de kitűnő nincs.
2016. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez az én értékelésem! A másik hogy ha 10 évesen írtam volna ezt még nevetségesebb lennél, mert 10 évesen értem volna el azt a szintet amit te soha nem fogsz.
2016. máj. 2. 21:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Tömören hogy Engedélykérés kérdése minden! Ezt a választ vártam volna.
2016. máj. 2. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!