Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az túlzott tisztaságmánia...

Az túlzott tisztaságmánia lehet nálam, hogy törlésnél szinte elhasználom több mint a felét a wc-papír tekercsnek? Néha alig akar lemenni, félek, hogy emiatt okozok dugulást.

Figyelt kérdés
Mit lehet ellene tenni? (Mármint a túlzott tisztaságmánia ellen.)
2016. máj. 3. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen szinten már csak pszichológus tud segíteni.
2016. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, ha így érzed jól magad, használd így. Sem a világ, sem te nem fogsz tönkremenni tőle sem anyagilag sem máshogy. Ha valóban a dugulástól félsz, félidőben húzd le, majd a végén mégegyszer és pont.
2016. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

próbáld meg tudatosítani magadban, hogy nem dől össze a világ, ha csak 3 papírt használsz! max ami történhet, hogy kicsit kakis lesz a alsó. Na és? Ha ez sikerül,nyertél, nem dugul el a wc, nem sebesedik ki az érzékeny bőröd, nem költöd a vagyonod arra, hogy be dobd a wc-be, nem ott töltöd az idődet.

Egy kicsit nézz körül, mennyi szenvedés van a világban - keresd meg, hol van ahol tudsz segíteni másokon.

2016. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy nem mindenkinek világos: ez egy kényszerbetegség.

Ilyen szinten már a beteg általában nem tudja magát meggyógyítani.

Pszichológus kell.

Hacsak nem akar beteg maradni, mert akkor bármit is fölösleges tenni.

2016. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Kakis alsó? Na és? Már ne is haragudj de ha neked ez "naés" akkor megértem hogy pszichológushoz akarod küldeni szerencsétlent, pedig csak te vagy igénytelen.

Kedves kérdező, neked egy bidé jelentene megoldást, nem véletlenül találták fel,hiszen azt emberek többségének nem tartozik a személyes higiéniájához a kakis alsó. De lehet kapni wc-be dobható nedves törlőkendőt is. Ha nincs bidé használj papírt amennyi jól esik.

2016. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem erről van szó.

Normál esetben, ha 10 papírt elhasználsz, akkor már elég tiszta leszel. Általában sokkal kevesebb is elég.

Előfordulhat, hogy marad rajtad valami egészen kevés, ami sehogy se jön le - na, itt kell tudni megállni, mielőtt még elhasználsz egy tekercset és kárt teszel magadban is.

2016. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

5-ös baromállattya fogd vissza magad, ne keverd itt a szart.

Igaza van, aki pszichológust mond 8nem mindenki teheti meg, hogy pszich.hoz jár), de a dolog hátterében az van (a pszich. is ezen kezdene dolgozni): azt hiszi a kényszeres, hogy valami szörnyű dolog történik, ha nem csinálja ezeket - ezt kellene tudatosítani, hogy nem.


Nem történik semmi.

2016. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

Kedves hetes, akkor neked valószínűleg nem túl tiszta a fehérneműd de ha Így érzed jól magad, egészségedre. Inkább menjen pszichológushoz, mint hogy bidét vagy nedves rörlőt használjon. ..csak hogy spóroljon a WC papírral.

Azt egy szóval sem mondta hogy a tisztaságmánia az egész életére kihat.

2016. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam nem tisztaságmánia volt ilyen, hanem betegségtől való félelem, ez konkrétan a felfázás volt, és ha éreztem, hogy mintha még kellene, akkor törölgettem magamat mint a gép, meg hintőporoztam, hogy ne érezzem, volt egy időszak, mikor azért ültem egy órát ott, mert azt akartam, hogy minden kijöjjön... Ki lehet gyógyulni, komolyan mondom, csak akarat kell hozzá, nem minden esetben szükséges a pszichológus, ha már rájött, hogy ez baj, az már jó, akkor már tud valamennyire segíteni magán. Fokozatosan lehet kontrollálni a dolgokat, mindig kicsit kevesebbet használj, sokat fog segíteni, mert egy idő után észreveszed, hogy jéé semmi gond sem történik. Én ezt már akkor vetettem be, mikor tarthatatlan volt az állapotom, minden gondolatom ekörül forgott, ez már beteges volt, nagyon, így nem lehetett élni ezzel. Az igazság az, hogy még vannak martalékai, amit csak pszichológus tudna megoldani, körülbelül 11 év alatt oda jutottam el, hogy nem kántálok annyit. (Mert sajnos ez is a része, csak ettől megnyugszok, hogy elmondom, hogy mi ne történjen és lekopogom.) Ha valaki felismeri, hogy mi a probléma az a legjobb kezdet.Sok sikert, és ha nagyon nem megy egyedül, akkor pszichológus sokat segít!
2016. máj. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van TB pszichológus is.
2016. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!