Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit kell várni,...

Tényleg ennyit kell várni, hogy a könyvelő elkészítse a kilépő papírokat?

Figyelt kérdés
A történet a következő: Felmondtam a munkahelyemen, mert máshová mentem. Ez volt csütörtökön, akkor mondta az üzletvezető, hogy kedden menjek a kilépő papírokért és a pénzért. Eljött a kedd, bementem, a tulajdonossal beszéltem, Ő azt mondta hogy a könyvelőnek 10 munkanapja van megcsinálni a papírokat, tehát még nincs kész. És amíg nincs meg a papír, nem tudja odaadni a pénzem sem. Kérdésem az lenne, hogy tényleg ennyit kell várni ilyen papírra? Ha esetleg kiderülne, hogy nem akarnak fizetni, akkor mit tudok tenni? Köszönöm szépen előre is!

2016. máj. 3. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:

"felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól számított, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat"


"bban az esetben, ha akár a munkáltató, akár a munkavállaló vitatja a másik fél felmondásának jogszerűségét, vagy a munkavállaló nem kapja meg a Munka Törvénykönyve által előírt járandóságokat, munkaügyi per megindításának lehet helye, a törvényben meghatározott, a jognyilatkozat közlésétől számított 30 napos határidőn belül"

2016. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még annyit elfelejtettem hozzátenni, hogy ilyen egyszerűsített bejelentés volt. Tehát elvileg minden héten bejelentettek minket. Nem tudom, hogy ez számít-e bármit is.
2016. máj. 3. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!