Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik gáz-riasztó pisztoly...

Melyik gáz-riasztó pisztoly lenne a legjobb ezek közül?

Figyelt kérdés

Üdv!


Úgy adódik, hogy lesz egy melóm egy dohányboltban és hamarosan a fővárosba kell költöznöm. Vidéki vagyok, felkerülök Pestre, szóval kicsit kellemetlen számomra a helyzet, furcsa a sok ember, a nagy nyüzsgés, és elég sok rosszat is hall manapság az ember. És okulva az elmúlt eseményekből (boltrablás, volt gyilkosság is..), meg a közbiztonságról, gondoltam, hogy beszerzek egy ilyen fegyvert.


Böngészgettem a neten, rengeteget olvasgattam a témában. Mindenképpen revolvert szeretnék és mindenféle kiegészítővel együtt (töltény, tok, egyebek) olyan 50 ezres árkategóriában gondolkodtam. Nem akarom durrogtatni, csattogtatni, se tűzijátékozni vele, se semmi egyebet csinálni, csak megnyugtató érzés lenne, ha nálam lenne, és ha beüt a gebasz, akkor ne is csalódjak benne.


Szóval böngészgettem, eredetileg Röhm típusú fegyveren gondolkodtam, de az ki van fogyva szinte minden webshopban, itt meg nincs fegyverbolt, és a 89-es elég drága is, ha még kiegészítőket is akarok, szóval arra jelenleg meg nem futja. Úgyhogy kicsit olcsóbb után keresgéltem, de sajnos a törökökről meg vegyes dolgokat olvastam. Aztán ott vannak a Keserű fegyverek is, amikről megint vegyes dolgokat olvastam, meg vannak gumilövedéket kilövő revolverjeik is, és néhol oda van írva még ezek mellé az is, hogy "muzeális", szóval ott meg meg vagyok akadva, hogy most erre kaphatok viselésit, vagy sem?


6 lövetűre gondoltam, épp ezért a Röhm 59-es megint elgondolkodtat, megbízhatónak mondják, meg kicsinek, de azt is olvastam, hogy átfordulhat egy töltény, ha gyorsan tüzelnek vele, meg valahol meg mégis piszkálja az agyam, hogy kisebb a tárkapacitása.


Szóval ezeket nézegettem, amik úgy-ahogy megfelelnének a pénztárcának, de fontos lenne, hogy ezek közül olyat szerezzek be, ami nem hagy cserben, meg ami nem megy tönkre. Sajnos a témához csak annyit értek, amennyit olvastam róla ezen a délutánon, ezért tőlem okosabbak véleményét kérném.


- Ekol Viper 2,5

Tárkapacitása: 6 db

Hossza: 186 mm

Magassága: 139 mm

Szélessége: 35 mm

Súlya: 710 g

Kalibere: 9 mm R.

Színe: titán

Anyaga: spiáter, acél a tűzfal és a dobforgató koszorú

Elsütő szerkezete: SA/DA rendszerű

Hatásos lőtávolsága: 3-4 méter között van

[link]


- Keserű Pitbull 3" gumis gáz-riasztó pisztoly, acél dob

Tárkapacitása 6 db

Hossza 190 mm

Csőhossz: 3"

Súlya 485 g

Kalibere: 9 mm R Knall

Gumilövedék: 12 mm

Anyaga: spiáter, acél

Elsütő szerkezete: DAO rendszerű

Hatásos lőtávolsága 5-7 méter között van

Csőtorkolati energia: 40-50J

Magyar gyártmány

[link]


- Reck Python forgótáras gáz-riasztó pisztoly

kaliber: 9 mm R Knall

működése: SA/DA (single action/double action)

tárkapacitás: 6 db

hossza: 240 mm

csőhossz: 104 mm

súly: 960 g

hasznos lőtáv: 4-5 méter


Ez kicsit nagynak találom.


De ha mindenképpen kisebb lenne jó, akkor ezek:


[link]


[link]


Hát nem tudom! Mondjatok erre valamit kérlek. :D



2016. máj. 5. 22:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Még ezt találtam.


[link]

2016. máj. 5. 22:57
 2/8 A kérdező kommentje:
Bár gyanúsan olcsó.
2016. máj. 5. 23:02
 3/8 Csiß ***** válasza:
Tudom,hogy nem ez a kérdés,de sajnos a gp vagy gáztölténnyel, vagy gumival hatásos.A gumit a törvény bünteti, a gázt meg nem javasolt trafikban elsütni,mert magadat is elgázosítod :)
2016. máj. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy magamat is kicsinálnám a trafikban, de valamit valamiért. :D Gázzal a pofájában nehezebben veszi el tőlem a pisztolyt, ellenben nem biztos, hogy jó ötlet lenne viperával (ami szintén illegális) vagy valami gumibottal nekiesni, ha úgy adódik. Tudom, tudom, van ez a dolog, hogy ne hősködjünk és hagyjuk meglépni a szajréval. De vannak esetek amikor ennek ellenére is megölik a dolgozót, például volt az a szegény huszonéves lány esete, akire rákulcsolták a trafikot, aztán összeszurkálták. Szóval kifejezetten olyan esetekre gondolok, amikor a helyzet fenyegetővé válik és már több múlhat a dolgon, mint az a pár papírdarab amit épp ellopni készül.


Egyébként lány vagyok, szóval más védekezési lehetőségem amúgy sincs. De nem csak trafikban hordanám (ez a meló még amúgy sem biztos, csak ötletként vetették fel), hanem jó érzés ha lenne nálam egy, elég gyanús nekem a pesti lét. Legalább is, mikor valami miatt fent voltam, mindig belebotlottam olyanokba, akik.... kicsit furcsák voltak. És az is lehet, hogy még az esti suli is össze jön, na most esetleg egyedül hazamenni/buszozni... hááát, nem igazán jó érzés ez.

2016. máj. 6. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gumist javasolnék. Közterületen viselni valóban szürkezóna (ennek ellenére nagyon sokan hordják), viszont a dohánybolt magánterület, szükség esetén akár meg is állhat a jogos védelem. Zoraki R1 GG, vagy ha bővíthető a keret, akkor Alfa G020 vagy G030, ezek a legjobbak. Ha nagyon nincs más, a Keserű Pitbull is megteszi, de inkább a fent említettek közül válassz.
2016. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
No, Zoraki R1 lett, gumis is meg gáz-riasztós is. Holnap megyek intézni a viselésit. ^^
2016. máj. 10. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:
A legjobb választás jelenleg!r1 gg
2016. máj. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Boltba? Zárt térbe, magánterületre?

Ne viccelj, te vagy otthon, Keserű Onesta, vagy szintén Keserű Home Defender, esetleg Omerta.

Ne vacakolj 9milis gumikkal meg hasonlókkal, az vagy használ, vagy nem -ha nem jól találod el-, de 18milis guminál már tökmindegy átlag 120 joule-al.

2016. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!