Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell egy nagyon elmosód...

Hogyan kell egy nagyon elmosódott képen, egy ránagyított részt kiélesíteni, ugy hogy nagyon jol lehessen látni, hogy mi van rajta?

Figyelt kérdés

2016. máj. 7. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ilyet csinálni, a képbe az az információ lett rögzítve. Egy program sem képes azt kitalálni, hogy a nem létező információ helyén milyen lehet (a lehetőségek száma végtelen), és abból nem fog kirajzolni egy képet.


Ha ilyet láttál valahol, az csak digitális trükk, nem a valóság.

2016. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:

Lényegében ahogy az előző válaszoló írta. Van amúgy a filmeken látott speciális szoftver de nem publikus, nem lehet sehonnan letölteni. Láttam már de nagyon nehéz még a demo képeket is megtalálni, a CIA és ehhez hasonló használatában van. Azért pár példa:


[link]


[link]


[link]

2016. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
2016. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

73%-os! 1972 óta foglalkozom professzionális, ipari képfeldolgozással, 94 óta számítógépen. Ismerem a legújabb technikákat (akár eszköz, akár eljárás).

Biztos lehet benne, hogy ezek a mutatott trükkök nem léteznek. Nincs az a program, ami olyan információt jelenítsem meg, ami nincs a képen.


*****

Kérdező: neked meg az a válaszom - s minden hasonló kérdésre -, hogy semmire nem mégy egy szakmai információval. Olyant nem is tudok adni, mert nyilván nincs is meg hozzá az eszközöd és tudásod, hogy a módszert alkalmazni tudd.

Pl., ha azt mondom, hogy a Photoshopban próbálkozz meg életlen maszkolással, gamma módosításával, végpontozással stb., értenél belőle valamit?

Olyan program vagy applikáció nincs, ami minimális hozzáértés nélkül megoldást tudna kínálni neked.

2016. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:

A technika fejlődik de nézzünk konkrét szoftvereket és gyártókat, fejlesztőeket. Hozzáteszem én is azon a véleményen voltam.


-----


Acclaim Software Ltd.

Focus Magic (software name)

$65


Letöltés:

[link]

Demo képek, itt érdekes lesz az utolsó kép:

[link]


-----


Ez egy élesítő metódus, ez más de jó és kapcsolódik azért.


Almalence Inc.

PhotoAcute (software name)

$149


Letöltés:

[link]

Demo képek:

[link]

[link]


-----


Ez is más, egy fotósoknak készült képélesítő szoftver, de tud jókat és érdekes lesz hogy mi lehetséges.


Topaz Labs Inc.

Topaz Clean (software name)

$29.99


Demo kép, ezt kivettem mert meglepő lehet, egy nőci hasa és leszedi a bőr egyenetlenségeit:

[link]

További demo:

[link]


-----

Ez egész speciális, de elérhetetlennek tűnik.


Weizmann Institute of Science


Demo képek, több féle interpolációt hasonlítanak össze:

Eredeti kép - NN Interpolation, a kifejlesztett - Our SR result.

[link]


A szobor képe gondolom tanulságos lesz :)


-----

2016. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezeknél a programoknál a mintaképek nincsenek elmosódva, mind "éles" és fókuszban van többnyire, csak a nagyítás miatti interpoláció miatt lettek homályosak.


A két dolog nem pont ugyanaz.

2016. máj. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Gondoltam hogy ez a válasz lesz :D kicsit több szakmaiság és nyitottság és tájékozódás. Valamint a linkelt képek átnézése is mert részben igaz amit utoljára írtál de arra én is felhívtam a figyelmet.


Itt az oldalon az utolsó kép konkrétan homályos volt!

[link]


Amúgy a metódusa szerintem talán a következő - összeszednek különféle életlenítési algoritmusokat és a visszájára fordítják, majd kiszámoltatnak lehetséges kiindulási képeket, azt meg összesítik. Talán de ez az én tippem rá.

2016. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:

Még kis demo :D és remélem nem vita lesz belőle hanem érdeklődés.


Amúgy ezek nem úgy működnek, hogy semmiköze infót tesz bele a képbe. Mivel a kiindulás egy homályos kép és nem egy konkrétan teljesen egy db színűre életlenített kép. A kiindulás egy homályos kép és kivariálható hogy milyen homályosulás metódusból ered. Egy arcfelismerő is felismeri képeken az emberi arcokat és kiválasztja az arcokat. Az se semmi, bár más.


[link]


[link]


Itt nagyban és ami érdekes lesz :) az az 5dik kép. Jobbra balra lehet húzgálni a mausszal.

[link]

2016. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

Utolsó linket elnéztem, szóval 5dik kép:

[link]

2016. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!