Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom megtanulni a tananya...

Nem tudom megtanulni a tananyagot?!

Figyelt kérdés

Hiába olvasom el, nincs is értelme. Mondták, ha hangosan olvasom, akkor megrögzül. Nem jó módszer, mert hiába olvasom fel, ha csak monoton, oda sem figyelve olvasok... mindig elterelődik a figyelmem, van, hogy az osztálytársaim balhéi jutnak eszembe, vagy leköt mondjuk a függöny pl: ránézek a függönyre és elgondolkozom h hogy gyárthagytják és már oda sem figyelek... SOS!

14/l



2016. máj. 9. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem is akarod megtanulni...


Az egyetlen módszer ami segít, ha meg is érted azt, amit olvasol.


Értelmezd, ízlelgesd, próbáld meg másképp kifejezni és akkor menni fog.

2016. máj. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvasd a szöveget, azt rajzol közben. Készíts ábrákat stb...
2016. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia.

En is ugyanannyi idos vagyok mint te es ugyanigy tanulok. Bar van amikor elhatarozom hogy megtanulom az anyagot es akkor sikerul.


En is nagyon sok mondszert kiprobaltam mar de ha gondolod ajanlhatok egyet ami nekem nagyon bevalt.😊


Eloszor is a tananyagot mikozbe hangosan (!!) felolvasom folveszem hangfelvetelre. Utana berakok egy fulest a fulembe es olvasom a szoveget a "magnoval" egyutt. Igy benne marad a fejembe.


Vagy ha nagyon vizualis tipus vagy akkor meg azt tudom ajanlani hogy azt amit meg kell tanulnod kiirod egy kulon lapra (meg akkor is ha mar egy fuzetbe le van irva pl.:tori fuzetbe) es szovegkiemelovel kiemeled. Kis reszekre osztod es mindegyiket mas-mas szinnel huzod ki. En majdnem mindig igy tanulok es akkor van mihez kotni h ez most a sargaba volt, ez a kekbe volt...es akkor igy😊 remelem tudtam valamennyit segiten😉😏 14/L

2016. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Utso voltam (bocsi a helyesirasi hibakert)
2016. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!