Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet a leggyorsabban...

Hogy lehet a leggyorsabban megtanulni a tananyagot?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok (13 éves), és márciusban kiköltözünk Olaszországba egy fél évre. Egyszer már voltunk kint egy évet, és akkor az év végi vizsgákat akkor tettük le, amikor visszajöttünk. Nem szeretnék a szüleim, hogy amíg kint vagyunk, addig az időm 2/3-át a magyar tananyag tanulásával töltsem, ezért az egész éves tananyagból januárban és februárban fogok vizsgázni(három alkalommal, három részre osztva. Szerencsére csak 6 tantárgyból (matek, német, töri, föci, nyelvtan, irodalom), de ezek elég kemények...

Ez elég kevés idő, és sok tananyag. Nincs valami tippetek, hogy hogyan lehet valamit gyorsan, de alaposan megtanulni??? Lécci írjatok.



2015. jan. 8. 12:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy a félév végétől haza megyek, magántanuló leszek, és otthon fogok tanulni napi x órában.
2015. jan. 8. 12:05
 2/2 anonim válasza:

Semmiképpen sem erőltesd túl magad !

Minden napra oszd be, miből fogsz és mennyit tanulni. De azt rendesen tanuld meg.

Például: Hétfő: német, matek..

Kedd: töri, irodalom (mivel néha az irodalomból kifolyólag vannak utalások a történelemre könnyebben meg lehet tanulni)

Szerda: nyelvtan és föci

És így folytasd minden nap.. vagy éppen amihez kedved van. Jelen helyzetben én is úgy vagyok, hogy rengeteg a tanulni valóm és egy napra (hétfő) kell csupán 7 oldal történelem, 3 oldal föci.. szóval sok sikert a vizsgákhoz és jó szórakozást kint Olaszországban. :)

2015. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!