Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dobosok, mit vennétek a...

Dobosok, mit vennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Szóval. Kísérőt nézegetek, mert kéne már egy új. De olyanra van szükségem, aminek gyönyörű kupola hangja, és bírja is a strapåt, mert nem csak rideolnék rajta, hanem oda is szeretnék vágni neki néha. Miket ajánlanátok?

2016. máj. 10. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Írhatok én neked ide márkákat, ha nem hallod, melyik, hogy szól. A hallás és az ízlés különbözik. Olyat válassz, amelyik tetszik!

Én K custom tányérokat használok. Nekem ez tetszik.

2016. jún. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is kérdés, hogy mennyit szánsz rá.


Aztán az előzőhöz csatlakozva: kinek mi a "gyönyörű".

Ebben itt nem fogunk tudni mit tanácsolni, neked kell meghallgatnod.


Érdemes a használt boltokban körülnézni, jó árakon lehet találni újszerű cuccokat:

www.dobok.hu

www.dobbolt.com

Utóbbiban ki is lehet próbálni külön teremben.


Ha jól értem, olyan ride-ot szeretnél, amelyik keményen csilingel, ugyanakkor crash-elni is jó legyen. Na ez az, ami gyakorlatilag nincs, illetve csak a high-end kategóriában esetleg.


Ha csak 30 ezred van, akkor sztem a Stagg DH jó választás lehet. Ha 50-60 ezer, akkor mondjuk valami Sabian XS vagy Pro széria bejöhet. 70 ezer felett már Zildjian A vagy K szériát, Sabian AAX-et vagy használt Byzance MB10-est, MB20-ast esetleg találsz.


Egy univerzális tanács: kipróbáláskor üss egy egyenletes határozott 100bpm-es negyedes groove-ot, és figyeld az alaphangját. A legtöbb közepes szintű szép lassan felgerjed és "sípol", de még a felső kategóriában is sokszor. Az ilyet semmiképp ne vedd meg, utálni fogod.

Én sokszor ráfáztam arra, hogy az egyes ütések hangja tetszett, meg a crash is, de tempónál idegesítőre gerjedt.

Mondjuk most már megvannak a tuti tányérjaim :) de k-rva sok időbe, keresésbe telt.

2016. jún. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nézegesd végig a Meinl tányérokat, elég bő a kínálat, csak pénztárca kérdése. Mindenki mást ajánl, egy próbát megér!
2016. nov. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!