Mi az a spoiler?

Figyelt kérdés
2008. szept. 24. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
amikor valaki elmondja/leírja egy film/könyv stb. nagy fordulatát/végét, amit te még nem tudtál
2008. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Az angol spoil (elrontani) igéből származik, amikor valaki pl. interneten leírja, elárulja egy nemrég (vagy akár régebben) megjelent könyv vagy film végét. Szokták azt is csinálni, hogy ha pl. egy fórumon beszélgetnek egy könyvről vagy filmről, és ha a beszélgetésben szóba kerül a végső kulcsjelenet is, akkor a hozzászólásuk elejére kiírjak, hogy SPOILER, hogy aki még nem olvasta a könyvet vagy látta a filmet, de szeretné, az ne olvassa le ami a kommentben található.
2008. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
a spoiler egy tuningalkatrész a kocsira.
2008. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom az első két válaszadót ki pontozta le...de jó nagy hülye volt.Mert igazuk van.
2008. szept. 25. 12:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Tessenek felpontozni az első két válaszadót is!!!Az úgymond nem hasznosnak bizonyult válaszokat, mert utána néztem is igazuk van !!!!!!!!!!!!!!!
2008. szept. 26. 11:55
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

igazuk van, de a 3.-nak is igaza van, és lehet azért pontozták le őket, mert azthitték h a tuningalkatrész spoilerről van szó..:D

mertazegy tuningalkatrész is, igen

2008. szept. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Az autóknál az a légterelő......de a másik jelentését nem tudtam úgyhogy én is köszönöm....:)
2008. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Felpontoztam őket! :D

Konkrét példával alátámasztva: amit itt az oldalon a sok buta tinip.csa csinál, már elnézést: feltesz egy primitív kérdést egy filmmel v. könyvvel kapcsolatban, s azzal közben számodra lelövi a poént. Pont nemrég jártam így, pedig tényleg véletlenül futottam bele a kérdésbe: én még nem tartok ott a regényben, ahol ő, de a h.lyesége miatt már nem lesz számomra meglepetés a dolog, az az adott esemény...

2010. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!