Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Móricz Zsigmondtól az 'Árvácsk...

Móricz Zsigmondtól az 'Árvácska' c. könyvben tényleg ez történik? [SPOILER]

Figyelt kérdés

... Tényleg megerőszakolják Csörét?


II. Zsoltárban ugye a gyerekek bementek a szőlőbe, és Kadarcs István meglátta őket - a legkisebbet (Csörét) hívta magához, a többieket elkergette. És akkor ugye Rudi bácsinak hívatja magát. Egyik osztálytársam mondta, hogy ki lehet következtetni, hogy megerőszakolta - én csak annyit vettem le belőle, hogy megverte (ahogy ott írják, "karóba húzta"). Ez akkor a megerőszakolást jelenti? Mert különben miért hívatta volna magát Rudi bácsinak - hacsak nem akarta, hogy elárulja őt a kislány a szüleinek?!


És ha nem K. István volt az, akkor az édesapja, Dudás? Bár őt nem hiszem, mert annyit lehet csak tudni, hogy "simogatta, mint a kiscicát". Ez szerintem nem jelenti azt, de az osztályban mindenfélét hallottam már.


Én nem gondolom így, de jó lenne tudni.



KÖSZÖNÖM!


2011. szept. 27. 14:34
 1/6 BKRS ***** válasza:
100%
Kadracs Istvan megeroszakolta Csoret.
2011. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Igen. Én őszintén megmondom sírtam, mind a könyvön, mind a filmen..

Állítólag igaz történeten alapul.

2011. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dilettáns döggomba válasza:
100%
Igen.
2011. szept. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hűha!

Köszönöm mindenkinek!


Egyébként a filmet még nem láttam (de tervezem megnézni), csak olvastam a könyvet. Gondolkoztam ezen, megkérdeztem a többieket is - akkor már itt is kiírtam. De akkor igaz, végülis sejtettem, de... :-)

2011. szept. 27. 19:40
 5/6 Dilettáns döggomba válasza:
100%
A filmben se egyértelműbb, de lehet következtetni, ahogy fut haza szegény vissza-visszanézve, otthon meg "fáj a hátulja".
2011. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, de a könyvben úgy írták meg, hogy "karózta" Kadarcs Csörét.


De nem tudom, megnéztem a filmet és ott picit egyértelműbb, viszont a könyv olvasása közben eszembe se jutott volna ez.


Köszönöm mindenkinek!

2011. okt. 4. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!