Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a megfejtés?

Mi lehet a megfejtés?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasó!

Engedje meg, hogy elmondjak Önnek egy anekdotát és ezáltal egy játékra invitáljam. Kérem, olvassa el az alábbi párbeszédet és adjon választ a következő kérdésre: MIT ADOTT EL A SEGÉD ÚR A KISASSZONYNAK?


A "HANGYA" főüzletébe megérkezik a vevő.


Segéd úr: Kezeit csókolom kisasszony! Kérem foglaljon helyet.

Kisasszony: Jó napot kívánok! Köszönöm.

Segéd úr: Mit tetszik parancsolni?

Kisasszony: Kérek szépen fél kiló omlóskekszet, egy csomag teát és két darab citromot, mert teadélután lesz nálunk.


A segédúr kimérte a kekszet, és a többi kért árut mellérakva, szállításra alkalmas csomagot készített. Ezt követően kiszámolta a fizetendő összeget.


Segéd úr: 2 pengő 37 fillért tetszik fizetni! Köszönjük szépen a vásárlást, legyen máskor is szerencsénk, kezeit csókolom.

Kisasszony: Viszontlátásra.


A segéd úr kikíséri a a kisasszonyt, majd becsukja az üzlet ajtaját. A főüzlet vezetője kijön az irodából és a következő szavakat intézi a segéd úrhoz:

Segéd úr kérem, mit adott el a kisasszonynak?



Ennyi a szöveg. Valaki tudja, hogy mi a megoldás?


2016. máj. 17. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
fél kiló omlóskekszet, egy csomag teát és két darab citromot
2016. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Meg a szállításra alkalmas csomagot.
2016. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem ez a megfejtés, ennyire azért nem könnyű. A kérdés kitalálójától tudom, hogy nem ez a válasz, sőt az sem jó, hogy semmit sem adott el neki.
2016. máj. 17. 11:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha semmilyen infót nem ad meg, hiába találgatnak.

Egy darab mondat van, ami bármire is utal:


"A segédúr kimérte a kekszet, és a többi kért árut mellérakva, szállításra alkalmas csomagot készített."


Ezt kétféleképpen lehet értelmezni, attól függően hogy hogyan hangsúlyozod és hová teszed a vesszőt. Ugyanis a "mellérakva" (mellé rakva) az értelmezhető szó szerint is, tehát elkülönítve voltak, (keksz és külön a többi), vagy pedig együtt minden. Sőt, ha a szállításra alkalmas csomag-mellékmondatot külön veszed, az szintén máshogy hangsúlyozva kétértelműségre vezethet.


Ezen túl semmi nincs leírva az átadás körülményeiről, hogyan várható el hogy bármit következtessenek belőle? Nyilván nem lehet megfejteni, és ez így nem fejtörő.

2016. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem értem akkor mégis mi lehet a megfejtés?


Szöveg: a nő kért dolgokat, az eladó eladta őket a nőnek,

kérdés: miket adott el az eladó a nőnek? válasz: azokat a dolgokat, amiket a nő kért.


A szövegből nem derül ki olyasmi, hogy az eladó esetleg elcsalt valamit, vagy másik csomagot adott volna oda, semmi más nincs benne.

2016. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én csak azt nem értem, miért egy vásárláshoz helyet foglalni?
2016. máj. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
jav: én csak azt nem értem, miért kell egy vásárláshoz helyet foglalni?
2016. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Helyet "foglalt" az nem számíthat annak, ha nagyon elvonták vagyunk?:'D
2016. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A hangya melléküzlete egy szállítmányozó cég?
2016. máj. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Halihóóó Feladó!

Itthagysz minket megoldás nélkül?

2016. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!