Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha régebben asztmás voltam a...

Ha régebben asztmás voltam a cigi kihozhatja?

Figyelt kérdés
Ha régebben asztmás voltam elkaphatom újbol a cigizéstol? mert azt mondják, h el lehet kapni a dohányzástol az asztmát, mit mondtok? vélemények
2016. máj. 19. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Az aszthmát nem lehet 'elkapni'...

És igen, ha elkezdesz dohányozni nagyon hamar előjön megint, sőt, rosszabbodni is fog!

2016. máj. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Es ha megprobalnam az eleltromos cigit izesitettel akkor nem lehet el kapni ugye?
2016. máj. 20. 07:21
 3/10 anonim ***** válasza:

mint mondtam, 'elkapni' nem lehet az aszthmát, igazán kigyógyulni sem tudsz belőle, csak nem mindig jön elő.


Az elektromos cigiben nem vagyok biztos, de miért akarsz mindenáron dohányozni? Egyáltalán nem menő, nem oldja a stresszt, nem divatos, meg semmi.


Szerintem az elektromos is kihozhatja, elvégre azt is úgy-ahogy szívni kell és abból is jön füst (pontosítva vízpára) ami irritálhat és attól is előjöhet egy roham, én a helyedben nem kockáztatnék.

2016. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
csak néhányszor megkínálnak és azt mondják, hogy az elektromos cigi az semmi.. nem tudom milyen az, nincs asztmám hála istennek, de mikor olyan helyen vagyok ahol dohányoznak nem fulladok, se nem tusszogok se nincsenek ilyen tuneteim. csak egyszer kiprobalnám, de nem tudom h árthatna-i, én csak gyenge cigit probalnék meg 0,1es nikotínosat.. vagy nikotínmentes ízesített elektromos cigit :)
2016. máj. 20. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:

A kérdésben az volt, hogy 'régebben aszthmás voltál'.


Az aszthma nem múlik el igazán, csak a tüneteit lehet csillapítani, illetve az úgynevezet aszthma rohamokat lehet megfékezni/enyhíteni, szóval, ha régebben volt, bármikor előjöhet.


Ha megkínálnak egyszerűen mondd, hogy nem élsz ilyesmivel, tök mindegy, hogy milyen az a cigaretta, ártalmas. NEM csak nikotin van benne, hanem rengeteg egyéb káros anyag amit nem igazán tudnak szűrni.

2016. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem, és igazatok van.. de azt mondják h elektromos cigire nem lehet ember alergiás.. vagy rácseppiint egyet a bőrére és meglássa h dagad i, ha dagad akkor alergiás vagy rá, ha nem akkor nem .. így hallottamm
2016. máj. 20. 17:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Az allergia és az aszthma két külön dolog...


Ha pl poros a kezed nem lesz semmi bajod, de ha aszthmád van a szálló por könnyen előhozhat egy rohamot, vagy a futás, mégsem vagy allergiás a mozgásra :D


Még mindig azt tanácsolom, hogy inkább ne kockáztass, a saját egészséged a tét. HA mindenáron ki akarod próbálni az elektromos cigit, hát tessék, de van rá esély, hogy előhoz egy rohamot, szóval csak óvatosan!

2016. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. csak egyszer probálnám ki, kiváncsi vagyok milyen érzés az.. nem szeretnék cigarettafuggo lenni, csak megprobalni h milyen érzés az
2016. máj. 20. 21:33
 9/10 Deadth válasza:

Az asztma kinőhető, és elég kicsi az esély rá, hogy visszajöjjön

És amúgy nyugodtan probáld ki, ha nagyon ki szeretnéd, belehalni nem fogsz, bár az nem lenne baj, ha ventolin ott lenne nálad, vész esetére.

Csak ne szokj rá...

Én elrontottam azzal, hogy mielőtt megtudtam, hogy asztmás vagyok, rászoktam a cigire. Már egy éve dohányzom, erős asztmám van, mégis élek, és alig romlott

A nikotin erősség meg ilyen szempontból nem fontos, annyi hogy talán be fogsz szédülni tőle. És ajánlom hogy először egy kicsi slukkot tüdőzz le, ha nem akarsz köhögni :D

2016. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Deadth válasza:
Ja és ne hagyd, hogy gátoljon az életedben bármilyen betegség is. Mértekkel bármit!
2016. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!