Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gondolkodom a hegesztő szakmán...

Gondolkodom a hegesztő szakmán, de nem tudom, mennyire egészséges dolog, mikor hegesztenek, mindig látom, hogy azért eléggé füstöl a hegesztés, milyen gázok termelődhetnek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ismertek öreg hegesztőt? Mert nekem egy rokonom volt hegesztő, de ő meghalt 45 évesen rákban de nem tudjuk, hogy a szakmája miatt volt e...

2016. máj. 20. 20:02
 1/2 goaus ***** válasza:
Én dolgoztam több idős, 60 év feletti hegesztővel is. Igaz, mind szemüveges, sőt, 40 év felettit sem ismerek aki látna rendesen. Én 3 éve nyomom, de sajnos már most romlott sokat a látásom, előtte minden sort el tudtam olvasni a teszten, mamár egyet nem igazán, bár még így is jónak minősül, de sokkal gyorsabban romlik. A gázok egy része nem vészes, használni kell friss levegős pajzsot, bár tudom, mondani könnyű, sok helyzetben iszonyat kényelmetlen, meg egy 20 mp-es varrat miatt felvenni... Ami gyilkos, a saválló, meg aluminium hegesztésekor keletkező gáz meg füst, az rákkeltő. Ezekkel nagyon óvatosan, nem szabad belélegezni!
2016. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nyugdíjas szakmai lehet ez is és nem rombolja jobban az egészséged mint más, de vigyáznod kel itt is magadra. Ha kell inkább vegyél magadnak jobb pajzsot, követeld meg a megfelelő szellőztetést, ha rosszak a körülmények akkor hagyd ott vagy vegyél magadnak frisslevegős pajzsot, vagy legalább maszkot tegyél fel az filléres dolog. A szem romlás meg... igazából ahogy öregszik az ember mindenképpen romlik a látása. A hegesztéssel az a baj hogy állandóan közelre nézel, mint egy órás mester. Én szoktam arra figyelni hogy ne hajoljak túl közel.
2016. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!