Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm eladja a lakását...

Cikicakk kérdése:

Egy ismerősöm eladja a lakását és kiköltözik a lányához Amerikába. Mit kellene csinálnia? Már nyugdíjas. Legyen egy állandó Magyar lakcíme egy ismerősénél? Esetleg adja le minden papírját az okmány irodában?

Figyelt kérdés

Ha minden papírt le ad,akkor elveszíti a Magyar állampolgárságát? Amerikában egy jó pár évig(15-20 év) biztos nem kap állampolgárságot,ha kap akkor is kettős állampolgár lesz.Nem akarok huhogni,de lehet meg sem éri,hogy megkapja az állampolgárságot


Zöld kártyája van,jogos az állandó kinn tartózkodásra.Viszont a háza eladása miatt,esetleg lehetnek később problémák,amiért vissza kell jönnie.Ha itthon nincs állandó lakcíme,akkor lehet,hogy kinn vízumot kell kérnie,az meg több hónapig is eltarthat. Kell neki itt Magyarországon egy állandó lakcím? Egyenlőre biztos nem kapja meg az amerikai állampolgárságot, sőt mivel 62 éves, szerintem már nem is fogja megkapni. Kérem aki jártas ebben a témakörben,vagy ismeri a szabályokat,segítsen



#költözés #állampolgárság #kötelező lakcím Magyarországon
2016. máj. 25. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért veszítené el az államporgáságát azért, mert nincs állandó magyar lakcíme. Ezen az alapon a hajléktalanok is elveszítenék.
2016. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"kinn vízumot kell kérnie" --- En magyar-amerikai allampolgar vagyok. Amikor amerikai utlevellel utazom haza nem kell vizumot kernem. Beutazok ugyanugy az orszagba mint barki mas, csak az utlevelvizsgalaton (ami ugy nem Magyarorszagon tortenik, mert nincs kozvetlen jarat USA-BUD kozott) nem az Unios sorba allok, hanem a masikba. Ha a magyar utlevellel utazok haza akkor szinten nem kell vizum, persze butasag lenne, mert amivel elhagyom az orszagot elvileg azzal illik visszaterni, es hat magyar utlevellel (ESTA) nelkul nem igazan johetnek vissza, ezert egyszerusitem es az amerikaival utazom ki es be is.


Van magyar utlevelem, magyar (kartyas) jogsim/szemelyim es a szuleim cimet hasznalom budapesti lakcimnek. Azt nem tudom, hogy ha nincs bejelentett lakcime, akkor mi lesz, de ezt konnyen kikerulheti, ha akarkinek a cimere bejelentkezik.


"Amerikában egy jó pár évig(15-20 év) biztos nem kap állampolgárságot" ezt honnan veszed? 5 evi zoldkartyas ittlet utan lehet folyamodni allampolgarsagert. Az mas kerdes, hogy neki minek, meg ha nem megy az angol, akkor nehez lesz es idos fejjel nehezebb megtanulni, de a zoldkartyajaval meg a magyar utlevelevel jon-megy ki-be az orszagbol. Csak arra kell figyelnie, hogy 6 honapnal ne maradjon tavolabb az USAbol, mert akkor kockaztatja a zoldkartyajat.

2016. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Sajnos tényleg nem tud angolul.Eddig 4 év óta általában 6-9 hónapig volt Amerikában,itthon meg kb 3 hónapot.Egy ingatlan iroda intézi a lakása eladását.Most értesítették,hogy van rá vevő,így augusztus helyett Júliusban jön haza.Majd megmutatom neki a választ amit írtál,vagy átmásolom és elküldöm neki email-ben. még egyszer köszönöm szépen,sokat segítettél.Ja! Kérdésedre válaszolva,nekem itthon mondták,hogy 15-20 év mire állampolgárságot kap,főleg ha nem tud angolul. A lánya Magyar, a veje Amerikai, de a lánya tolmácsol neki. Jogsija itthon sem volt,kinn sem lesz,mert nem akar vezetni. A válaszodból azt vettem ki,hogy nem is annyira szükséges már neki az amerikai állampolgárság.Ha eladja a lakását,akkor meg,lehet haza sem jön többé.Esetleg a testvéréhez bejelentkezik itthon állandóra,hogy ha bár mi történne kinn,azért legyen állampolgár valahol.További szép napot és jó egészséget kívánok!
2016. máj. 27. 13:40
 4/5 anonim ***** válasza:

A válaszodból azt vettem ki,hogy nem is annyira szükséges már neki az amerikai állampolgárság - igy van. Az allampolgarsag es a zoldkartya kozott annyi a kulonbseg, hogy egy zoldkartyas nem szavazhat, nem allhat be rendornek, nem mehet birosagra eskudszeki tagnak es a zoldkartyasnak egy evben minimum 6 honapot az Allamokban kell tartozkodnia. Vagyis az ismerosodnek egyaltalan nincs szuksege allampolgarsagra.

Ha maskor nem is, 10 evente haza kell majd mennie, hogy utlevelet csinaltasson. Bar el lehet intezni a magyar konzulatuson is de ha nincs a kozeleben ilyen, akkor lehet hogy olcsobb hazarepulnie.


Neked is szep 7veget;)

2016. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Teljesen megnyugtattad.Elküldtem neki email-ben amit írtál és még az éjjel válaszolt rá( te is tudod,hogy ott 6 órával hátrébb van az idő, vagy előbb. Ezt sosem tudom megjegyezni. Egész biztos nem akar szavazni,itthon sem érdekelte a politika.40 évig egy munkahelyen dolgozott így kaphatta meg előbb a rendes nyugdíjat.Neki egy a lényeg,hogy a lányával lehessen és legyen legálisan egy honpolgársága,tartozzon valahova,ha bár mi gond akadna.A mostani politikai helyzetben semmit nem lehet előre tudni. Én örülök ,hogy a lányával és az unokájával lehet,hisz itthon a bátyján kívül senkije nincs már. Neked is további szép napot.Ui: A bátyja címe lesz az állandó Magyar lakcíme.
2016. máj. 28. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!