Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a lakohely fogalma? Nekem...

Mi a lakohely fogalma? Nekem az állando lakásom 40 éve Ausztriában van. Most mint nyugdijas szeretnék a MO-i házamban többet lenni mint 90 nap. Most kaptam egy kártyát amin --Lakohely-- ként van a MO-i cimem feltüntetve.

Figyelt kérdés

Ez akkor megfelel az ideiglenes lakásnak? Az állando ausztriai lakásombol nem szerettem volna ugyanis kijelentkezni.


Ha most ez számit akkor ideiglenes lakásnak akkor ehhez nem jár orvosi ellátás? Ha meg akkor a MO-i lett az állando? Akkor nem kapok orvosi ellátást Ausztriában?

Egyáltalán nem ismerem ki magam tanácstalan vagyok.


2014. jún. 23. 13:43
 1/3 A kérdező kommentje:

A kapott kártyán van egy azonosito szám a 2-es. Viszont én ugy tudom hogy az magyar állampolgárt jelent. Tulajdonképpen én nem is vagyok magyar állampolgár.

Minden tanácsot nagyon köszönök de mostmár tényleg nagyon tanácstalan vagyok.Talán valami el lett rontva amikor bejelentkeztem?

2014. jún. 23. 14:06
 2/3 anonim válasza:

Az a hely, ahol a polgár életvitelszerűen él - függetlenül attól, hogy saját tulajdonú, vagy bérelt ingatlanról van szó - lakóhelynek minősül és akként is kell bejelenteni az okmányirodában. Abban az esetben pedig, ha valaki a lakóhelye mellett három hónapot meghaladóan más helyen is él - például a munkája miatt -, oda is be kell jelentkezni, tartózkodási helyként jelölve meg az adott címet.

Itt olvashatod részletesebben:

[link]

2014. jún. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a segitséget.
2014. júl. 6. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!