Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Katanánál baj, ha első használ...

Katanánál baj, ha első használat (tok) után a felső részén az élet kicsorbult?

Figyelt kérdés
Esetleg ez utalhat arra, hogy a kard nem valódi? Kérésre tudok képet küldeni!
2016. máj. 26. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit vágtál, mitől csorbult ki?
2016. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam próbára csak vékonyabb fán próbálom ki, és utána vettem észre, hogy nemcsak kicsorbult, de a pengén "horzsolás" nyomok is látszanak. Elöljáróban leírom, hogy a kard a vateráról való és 30.000 forintba került
2016. máj. 26. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a fától kicsorbul akkor az sose volt Katana.
2016. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Idézem a hirdetés egy részét: "1095-ös kovácsolt élezett acél,55HRC keménységgel". Viszont a közepének semmi baja nem lett, nem csak az lehet a baj, hogy a végével vágtam, és az gyengébb?
2016. máj. 26. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Eredeti katanát 1millió alatt nem is kapsz, ami meg még a fától is kicsorbul, az még a selejtnél is selejtebb.
2016. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na hallod én meg az eredeti Mona Lisát vettem meg eBayen 40 Euróért, aztán most nem tudom, hogy tényleg valódi-e, mert közelről nézve kicsit pixeles.
2016. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. Jogos :D
2016. máj. 27. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell túltolni a katanát, ez egy kardtípus, nem valami misztikus kegytárgy, a '80-as évek hollywoodi ninjás filmjeiből tanult "hatmilliószor hajtogatott, a gyémántot is átvágja, egy kovács 20 évig kovácsolja és csak a méltók vásárolhatják meg" szövegeket érdemes elfelejteni. A legolcsóbb vágókardokat 70-80 ezer körül tudod megvásárolni, ezek többnyire közepesen híres manufaktúrák belépő szintű kardjai, tameshigiri vágásra tökéletesen alkalmasak. Faágakat egyébként sem gyepálunk karddal, arra a fejsze való :D

Efféle olcsóbb kardok használtan el tudom képzelni, hogy 60 körül előfordulhatnak, de 30 ezerért szinte biztos vagyok benne, hogy egy falidíszt vásároltál, amivel bárminemű vágást végezni komolyan veszélyes a testi épségre. Sokat segítene az ügyön, ha küldenél közeli képet egyszer a sérülésről, másszor arról a részről ahol a penge a tsubán át a markolatba lép, illetve magáról a markolatról, valószínűleg többet tudnék mondani.

2016. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A sérülés már nincs a kardon, mert szerencsére sikerült kicsiszolni és kipolírozni, ugyan olyan éles most már mint volt. De a markolatról itt a kép(a candycam feliratért bocs, elég rossz a kamera minősége és nem tudtam másképp lefényképezni, hogy látható legyen): [link]


[link]

2016. jún. 16. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!