Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni fizika...

Menguy2 kérdése:

Valaki tud segíteni fizika feladatokban (levezetéssel, eredménnyel együtt)?

Figyelt kérdés

1.Mekkora erő hat egy 10 cm oldalhosszúságú kocka alakú vízzel teli edény egyik függőleges oldalának felületére?


2.Hogyan módosul a P=P(külső)+ρ*g*h összefüggés a Holdon?


3.Egy 16 cm átmérőjű lábasban 10 cm víz és felette 5 cm étolaj van. Mekkora a nyomás a víz felszínén és mekkora az edény alján?



2016. máj. 30. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

"Valaki tud segíteni fizika feladatokban (levezetéssel, eredménnyel együtt)?"


Nem kell ilyen körmönfontan fogalmazni. Írtad volna ezt: valaki csinálja meg helyettem a leckémet, mert én olyan hülye vagyok, hogy még a könyvet sem tudom elolvasni.

2016. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

1; A nyomás definíciója szerint F=\int_A p. Itt a nyomás a hidrosztatikai nyomás, így p=\rho gy, azaz x-től nem függ p, így az integrál is egyszerűsödik, innentől már egyszerű megoldani a problémát.

2; A Holdon nincs levegő, így p_0=0.

3; Az olajra csak a levegő nyom, a vízre az olaj (meg rajta keresztül a levegő), innentől már csak a vonatkozó képletet kell felírni.

2016. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!