Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ELTE-TKK angol-biológia...

ELTE-TKK angol-biológia szakirányról vélemény?

Figyelt kérdés

Aki esetleg ezek közül az egyiket - vagy jobb esetben mind a kettőt - tanulja, örülnék ha megosztaná velem mi a véleménye róla! :)

Előre is köszönöm!



2016. máj. 31. 12:37
 1/6 anonim válasza:
Úgy érted, angol-biológia tanári szakra szeretnél jönni? A Biológia BSc-t csak önmagában lehet elvégezni, és úgy is jól meg kell szenvedni érte.
2016. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, oda szeretnék menni. Azért érdeklődöm, mert még van lehetőségem a sorrend módosítására.
2016. jún. 9. 11:02
 3/6 anonim válasza:
Én biológia BSc-re járok, úgyhogy főleg erről tudnék mesélni, de vannak tanáris ismerőseim is. Ami azt illeti, általános az a megfigyelés, hogy a bölcsész-biológus tanárpárosok nem túl szerencsések: egyrészt számíts arra, hogy az óráid ütni fogják egymást, vagy esetenként nem lesz időd egyik karról eljutni a másikra, másrészt a TTK-n valószínűleg eléggé meg fognak szenvedtetni titeket... Persze azért valamivel jobban is jártok, mint egy BSc-s, nem minden tárgyatok egyezik a miénkkel, meg van, amit mások tartanak... De ebben sajnos nem vagyok annyira tájékozott, hogy mi az, ami ugyanaz, mi az, ami más. :) Ha többet meg akarsz még tudni a képzésről, érdemes lehet facebook-csoportokban kérdezősködni.
2016. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod! Eléggé elgondolkodtató. Másik lehetőség a dietetika lenne amit még megjelöltem, de arra jutottam, hogy tanárként nagyobb esélyem van az elhelyezkedésre. Viszont az alapján, amit írtál nehéz lesz a döntés, jól kell mérlegelnem :/
2016. jún. 13. 10:21
 5/6 anonim válasza:

Alapvetően ha valamiben jó vagy, és lelkes, el fogsz tudni helyezkedni vele. Ami a dietetikusságot illeti, közvetetten tudok egy dietetikusról, és meg tud élni a munkájából. Na persze nem kell kacsalábon forgó palotáról álmodozni, de tanári pályán se leszel úgyse milliomos. Én személy szerint sosem dolgoznék közoktatásban, legfeljebb, ha már rendeződne a helyzet... elkeserítő volt látni, mennyit dolgoznak a tanáraink, volt olyan, aki ki is ment Angliába, mert elege lett abból, hogy nem becsülik meg... A másik oldalon meg ott van Joós Andrea, aki egyszerűen valami fantasztikus, hogy milyen lelkes tud maradni. Motivációnak mindenképp jó, ha ezzel szeretnél foglalkozni. ( https://www.youtube.com/watch?v=8i9olqoHkBw)


Dietetikusnak amúgy a SOTÉra mennél? Én a helyedben inkább mennék oda, hátha ott valamivel kiforrottabb a rendszer, nem ti lesztek a kísérleti egerek, akik majd' belegebednek a félévenkénti 10-12 vizsgába (földrajz-töri tanárszakon ilyen számok vannak). Az ELTÉn egyszerűen rossz a rendszer, rosszul vannak szerintem összeállítva a tantervek is.


De amúgy inkább válassz olyat, ami tényleg lelkesít és motivál. Én annak idején azért jöttem bioszra, mert 4 év "versenyistálló" után nem akartam már annyit szenvedni. Azt hittem, a biosz könnyebb lesz, mint a gyógyszerészeti, erre eléggé megjártam... Egyszerűen nem tud lelkesíteni ez a szak, át is megyek majd a SOTÉra, ha lediplomáztam. Vagyis sose az legyen a fő szempont, hogy mennyit fogsz keresni, vagy, hogy könnyebb lesz-e a képzés: azt nézd, mi az, ami le tud kötni, és amihez elég motivált vagy. Olykor-olykor egy sikeres vizsga érdekében vállalnod kell majd, hogy az őrület határáig hajszold magad, és ez megfelelő motiváció hiányában nagyon nehezen fog menni.

2016. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

[link]

Találtam egy ilyen cikket is, ez már sokkal földhözragadtabb. Csak, hogy ne csak a videó legyen.

2016. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!