Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Színészkedni szeretnék visszon...

Színészkedni szeretnék visszont a jegyeim nem fényesek vagy mit csináljak hogy lássák, hogy képes vagyok valamire? A jegyeim matek 2, fizika 2 (nem tudok számolni) irordalom4nyelvtan 4 kémia 3 biologia 3 angol 3 tesnevelés 5 etika 5 rajz 5

Figyelt kérdés
visszon nem oltógatás szeretnék meg ilyeneket,hanem egy normális tanácsot!
2013. máj. 24. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Például majd jöjj rá, hogy a színészkedés elsősorban nem a jegyeken múlik (csak).

- képességek

- rátermettség

- kitartás

- szerencsére

- és igen, intelligencia és tanultság is, de nem azt fogják kérdezni, hogy általánosban (sejtem, hogy oda jársz még) hányas voltál matekból...

2013. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Anyukám álandóan azt mondja rosszak a jegyeid ,igy ugyse vesznek fel,meg hogy jó jegyeknek kell lenni!

De én igen is ennek szeretnék nenni,és minnél jobban igyekszek.....de valamiért matek,fizika csöppet se megy...

ha tényleg igy van köszönöm ,és köszönöm a tanácsod is!:)

2013. máj. 24. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak nagyon igaza van, a színészkedés nem csak a jegyeken múlik. Bár ez attól is függ, hogy hogyan szeretnél színészkedni. Na meg most azt se tudni, hogy általánosba jársz-e vagy középbe. Szerintem az első lépés, hogy beiratkozol egy dráma csoportba, ami általában minden városban van zeneiskolákban. Ott tudod gyakorolni a színészkedést.

Ha viszont a továbbiakban (főiskola) is a színészkedésen töröd a fejed, akkor nagyon bele kell húznod a tanulásba, mert elég gáz, ha egy színész irodalomból például, ami közel áll a színészethez (könyvek, versek) csak 4-es. Az meg pláne gáz, ha pl általánosban is csak 4-es vagy magyar tantárgyból. Angolul sem árt megtanulnod, abból se 3-as legyél, mert a nyelv nagyon fontos, és ha teszem azt, nagyobb sikerre vágysz, mint egy barátokköztös, akkor bizony kenni-vágni kell az angolt.

És az sem utolsó szempont, hogy pénznek is kell lenni a háznál, mert a művészeti egyetem nem olcsó mulatság és nincs államilag támogatott szak, tehát mindent a zsebedből kell fizetni.

Én azt tanácsolom neked, hogy elsősorban a tanulásra koncentrálj, minél jobb jegyeket produkálj, iratkozz be egy drámacsoportba, esetleg színházaknál is nézelődhetsz, hátha van valami tanfolyamuk, amire te is beiratkozhatsz. Rengeteg olyan színész van, aki színházban kezdte, és most mégis filmekben szerepel, szóval hajrá! De első a tanulás!

2013. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az nem baj, ha matek-fizika-tesi rossz, de a többi, ami inkább a magoláson múlik (magyar, töri, angol, biosz) az azért legyen már 5-ös, nem olyan nehéz tantárgyak, hogy csak 3-ast produkálj belőle. Ha kell még segítek is, ha valamit nem értesz, írj nekem nyugodtan :)
2013. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom,pénz van elég meg..minden igaz nem nekem,de a szülimnek van elég:D

Minden esetre nagyon szépen köszönöm..ezt az évet már nem tudom teljesítenni jobbra ,de jövöre belle huzok...köszönök mindent!!!!

2013. máj. 24. 10:36
 6/7 A kérdező kommentje:
:))
2013. máj. 24. 10:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Alap, hogy a helyesírásod és fogalmazó-készséged javuljon kicsit. Nem bántásból, hanem ez tényleg fontos.


Keress színjátszó csoportot, szerintem mindenhol van. Musical, vagy prózai, esetleg tánc (külön is fontos!!!).

Valami sport sem árt: lovaglás vagy vívás, vagy bármi igazából, de ezek még kellenek is a színészethez.

A balett elengedhetetlen, persze nem abszolút profi szinten, de azért kell.


Legyél olvasott, ismerd az irodalmat. Nem magolásról beszélek, hanem arról, hogy legyen az életstílusod része az olvasás, művelődés. Legyél tájékozott a világról.


Járj színházba, "lesd el", hogyan dolgoznak a színészek. Nézz jó filmeket, jó színészeket, ilyen szemmel is figyelj oda. Indulj versmondó versenyeken. Amikor regényt vagy drámát olvasol, gondold el, melyik szerepet, hogyan játszanád el.


Tanulj énekelni, akkor is, ha nem musicalszínész akarsz lenni. Valami alap-ének minden színészkedéshez kell.


Nem baj, ha most esetleg lámpalázas vagy szereplésekkor, mert mindenki úgy kezdi, de neked akkor ezen "dolgozni" kell, hogy ez elmúljon. Keresd a szereplési lehetőségeket.


Próbálj meg lehetőség szerint statisztának jelentkezni. Ha a szüleid engedik, járj szereplőválogatásokra, hogy szokd a helyzetet.

2013. máj. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!