Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket is hívott már az OV...

Titeket is hívott már az OV Canada?

Figyelt kérdés

Nemrég a neten kitöltöttem egy gyors regisztrációt, mert érdekelt a kanadai vízum. A regisztrációt félbehagytam, amikor arról jött a következő kérdés, hogy milyen kártyaszámmal szeretném kifizetni a 300 eurós díjat amiért cserébe vízumügynökök megcsinálják majd a szükséges papírmunkát.

Pár nappal később hívott egy fiatal férfi, aki kb. azt próbálta bemesélni, hogy ez az OV Canada egy kormányzati ügynökség. Végigbeszéltük, hogy mennyi idős vagyok, mi a legmagasabb végzettségem, ugyanezeket a feleségemről, van-e gyerekünk, stb. A vége a beszélgetésnek az volt, hogy a bankkártyám Mastercard, Visa vagy American Express, mert csak ezekkel lehet kifizetni a 300 eurót és ezt csak most tehetem meg, ha bediktálom neki az összes bankkártyaadatomat. Mikor mondtam, hogy ezt nem szeretném, majd ha eljön az ideje akkor kifizetem a netes felületen, akkor átkapcsolt a "főnökéhez". Szintén fiatal, kedves női hang, ami csak addig tartott hogy elmondtam neki ugyanezeket. Erre annyit mondott, hogy "Good luck living in your country" és lecsapta a telefont. A szám amiről hívott budapesti, 061-628-4930.


Ha titeket is hívott, nálatok mivel ért véget a hívás? Fizettetek? Lecsaptátok a telefont?



#Kanada #átverés #vízum #csalás #OV Canada #ovcanada #kanadai vízum #3616284930 #bankkártya adat
2016. jún. 5. 13:53
 1/2 PresidentEvil ***** válasza:

"mert csak ezekkel lehet kifizetni a 300 eurót és ezt csak most tehetem meg, ha bediktálom neki az összes bankkártyaadatomat"


Itt van az a pont, amikor ékes angolsággal közölni kell velük, hogy kedves édesanyjuk melyik kihalt állatfajjal létesítsen nemi kapcsolatot, majd le kell tenni a kagylót. Ez a "csak most és csak itt" nagy valószínűséggel csalást jelent.

2016. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A kanadai bevándorlás egyetlen hivatalos oldala a cic.gc.ca

Kanada nem toboroz embereket, hiszen így is rengeteg a bevándorlásra jelentkező. Ezt sokan ki is használják, azt ígérik, hogy jó pénzért segítenek. Pedig ha megfelelsz, akkor nincs szükséged közvetítőre, ha pedig nem, akkor senki nem tud segíteni.

2016. jún. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!