Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önvédelemből tökönrúgtam egy...

Önvédelemből tökönrúgtam egy srácot, és eléggé helybenhagytam. Ezért büntethető vagyok?

Figyelt kérdés
A fiú este egy aluljáróba szólított le, és amikor felhívott magához, én ellenkeztem, és ekkor erőszakoskodni kezdett, és a falhoz lökdösött. Elborult az agyam, méregből tököntérdeltem, és a földön még háromszor belerúgtam, majd elszaladtam. Nem tudom mi történt vele, mert elfutottam. Szerintetek ezért büntethető vagyok?

2016. jún. 5. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem nagyon komoly nem történt vele, de ha mégis akkor lehet de csak ha nagyon megsérült, amúgy jogos
2016. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Jogos önvédelem volt. Nem fog menni a rendőrségre, mert akkor ő nagyobb bajba kerülne.
2016. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted , pont . Azért tartaléknak legyen paprikaspray nálad mert jó ha van .
2016. jún. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogos védelem volt, aminek nem kell arányosnak lennie a támadással. Csak a szükségesség áll fent.

Arra meg hogy elszállt az agyad is van "mentesítő joganyag"

Btk. 22. § (3) és (4) bekezdés:

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

2016. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg most nézem, hogy este történt, bár az időpontot nem írtad pontosan, de akkor meg ún. szituációs jogos védelem is fennáll, automatikusan úgy kell tekinteni, hogy élet ellen irányult a támadás, ha személy ellen irányul, mint itt.
2016. jún. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy büntethető. Szerintem a lehető leghelyesebben cseledtél, gratulálok!
2016. jún. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szegény srác biztos egy élete megtanulta
2016. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
Gratulálok,remek csaj vagy! Nem kell megijedni ezektől a szemét férfiaktól. Jól tetted,hogy még adtál neki grátisz rugásokat is.Mekkora darab csajszi vagy? És ő mekkora volt?
2016. jún. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!