Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha 16 éves vagyok, és most...

Ha 16 éves vagyok, és most fejeztem be az általánost, akkot vállalhatok diákmunkát nyárra?

Figyelt kérdés
Fürge diákszövetkezetet néztem, de a regisztrációnál addig jutottam, hogy kérdezte az oldal hogy hova vagyok beiratkozva az aktuális félévre, és hogy milyen szak, meg hogy hány évig. De mivel csak most megyek szakközépbe, ezért nem tudok oda mit írni és átugrani a kérdést sem, mert kötelező válaszolni.

#regisztráció #diákmunka #nyári munka #fürge diákszövetkezet
2016. jún. 7. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A szakközépbe való beiratkozás is általában a nyáron történik, még júniusban. Először iratkozz be, utána már lesz tanulói jogviszonyod.


Ugyanis aki nem tanul tovább mert nem iskolaköteles, annak tanulói jogviszonya sincs, így viszont diákmunkát sem vállalhat. Te olyan speciális helyzetben vagy, hogy a korod miatt vállalhatnál, de nem vagy jogilag tanuló (még).

2016. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2016. jún. 8. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!