Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen vallásúak támogatják a...

Laila Qassam kérdése:

Milyen vallásúak támogatják a szegényeknek?

Figyelt kérdés
A krisnások tudom, hogy ètelt osztanak a szegènyeknek. Viszont muszlimokról nem hallottam. A koránban benne van a (zakat) adakozás a szegènyeknek. Lehet azèrt, mert ahogy a korábban is benne van. Hogy aki nem muszlim az mind hitetlen? S aki ellen harcolni kell. Ha ebből a szögből nèzem èrthető. Ki tud valamit?
2016. jún. 9. 03:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem minden nagyobb vallásban előírás a rászorulók segítése, leghangsúlyosabban épp a Koránban.


Az hogy nem látod őket ételt osztani, azért lehet, mert Magyarországon alig vannak, illetve az alamizsnát elsősorban nem étel formájában szokták adni, hanem pénzben.

2016. jún. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért várod el, hogy a szegényeket támogató egyén vallásos legyen?

Lehet Istenben hívő, de nem vallásos és lehet akár ateista is.

Kérdésed véleményem szerint bújtatott antiiszlamizmus.

2016. jún. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi közöm az antiiszlamizmushoz! Csak azèrt kèrdezek pont a muszlimokról, mert egyik ismerősöm a krisnásokhoz jár ètelèrt. S felmerült bennem a kérdés, hogy vajon ők szoktak e ètelt osztani, mivel róluk mèg nem hallottam. Ugyanis tudok jó pár felekezetet mint pld, babtisták, csak egyet az apácák a Tömő utcában stb. Kèrdèsem kizárólag az ètelosztásra irányul semmi több.
2016. jún. 10. 03:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Muszlimoknál persze.


A muszlimoknál a hit 5 pillérei között is benne van.


Nálunk zsidóknál is illik ,legalább egy évbe 2x (purimkor).


Üdv!

2016. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!