Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon nehezen tanulom meg a...

Nagyon nehezen tanulom meg a kemiai reakcioegyenleteket😞 tudtok tippeket adni hogyan tanuljam meg?

Figyelt kérdés
Most nyaron el kellene kezdenem kemiat tanulni mert real osztalyba megyek(biosz-kemiara) tudom nem a legjobb valasztas egy olyannak emelt szinten tanulni kemiat aki nem tudja megtanulni a reakcioegyenleteket. De a biosz nagyon jol megy es nagyon szeretnek orvosira menni.. koszonom a tippeket💕

2016. jún. 13. 14:20
 1/2 anonim válasza:

1. Szerintem próbáld valamilyen rajz alapján összekötni őket. Tehát rajzolsz valamit ami emlékeztet arra az egyenletre.

2. Amikor tanulod az egyenleteket, akkor hallgas zenét és amikor valami nem jut eszedbe, akkor az a zene (amit akkor hallgattál) elvileg emlékesztet rá.

3. Az egyenleteket valamilyen hétköznapi dologgal öszzekötni. (hasonlóan az 1.-höz)

4. Egy papirlapot szétszaggatsz téglalapokra (ne túl kicsikre) és az egyik felére irsz kérdést (amire a válasz az egyenlet kell, hogy legyen) a másik felére pedig az egyenletet (a választ). És felteszed magadnak a kérdést és ha nem tudod a választ, akkor megnézed. Ez ilyen kviz szerűség :)

5. Az előbb emlitett módnak egy egyszerűbb változata. Irj magadnak egy gyakorló füzetbe. Felirod: kérdések, aztán: válaszok és igy olvasgatod.


Ennyit tudtam irni..remélem bár egyik beválik. :)

Sok sikert a sulihoz!

2016. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! kiprobalom oket📒
2016. jún. 13. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!