Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Cause I know when you need...

"Cause I know when you need it that I got that" hogyan fordítanátok?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert tudom , ha szükség van rá, hogy azt kaptam
2016. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem túl értelmes a mondat. Hogy az értelmetlenségét hogyan fordítanánk magyarra az ízlés kérdése, nem hiszem, hogy különösebben számít.


Ha logikusan darabokra szedjük van ugyan létező értelmezése a mondatnak, de nehézkes elképzelni olyan szituációt, amelyben megfelelő a használata.


Because I know when you need it that I got that.

Az alap mondat.


I know that I got that. = Tudom, hogy értettem. / Tudom, hogy megkaptam.


When you need it. = Amikor szükséged van rá. / Amikor általában az embernek szüksége van rá.


'Cause = Because = Mert.


Ha ezeket összeillesztjük, valami olyasmit kapunk, hogy: Mert tudom - amikor szükséged van rá - , hogy megkaptam. / -egyéb fent említett fordításverziói a mondatrészeknek-

Ezt úgy lehet értelmezni, hogy ha szükség van arra, hogy az illető birtokában legyen annak az információnak ( vagy a konkrét információra/tárgyra van szükség "it" = "that" ), hogy korábban megszerezte/megértette az adott tárgyat/adatot, akkor ez így is van.

Példa ennek a mondatnak a használatára:

A véletlenszerűen ad csomagokat B-nek ("I"), C-nek ("you") egy adott időpontban ("when") szüksége lesz ("need") egy bizonyos féle csomagra ("that"), és amikor ez a szükség felmerül, B képes felismerni ezt a szükséget, és ekkor ( és csak ekkor ) meg tudja állapítani, hogy nála van -e a megfelelő csomag. Ha C megkérdezi B-től, hogy "Miért vagy olyan biztos benne, hogy a megfelelő időben oda tudod adni a megfelelő csomagot?", B azt válaszolhatja: "Mert tudom, amikor szükséged van rá, hogy megkaptam."


Remélem érezhető, hogy valószínűbb az a lehetőség, hogy aki a mondatot megalkotta, nem kifejezetten jártas az angol nyelvben.

2016. dec. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!