Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hegedűsök! Szerintetek ezért...

Hegedűsök! Szerintetek ezért más a hangja a húrnak? (több lent)

Figyelt kérdés
Egyszer el ejtettem a hegedűt (tok nélkül) ezért az A húr el szakadt és a többi húr csak hamis lett. Nővéremet elküldtünk zene boltba hogy vegyen egy A húrt de nem tudta hogy milyen méretű hegedűhöz vegyen, ezért egy 4/4-es, egész hegedű A húrt vett, miközben az enyém 3/4-es. Pár nap múlva a hegedűtanárom megcsinálta szépen a hegedű húrt (nem vette észre hogy 4/4-es) és csak azt mondta hogy azért ilyen hangú mert meg kell nyúlnia a húrnak, egy idő múlva beáll. Másnap mikor hegedülök a másik 3 húr tök rendben van de az A húr valamiért külömbözik a hangja a többitől. Ha leteszem a D húron a 4. ujjamat akkor sem tudom össze húzni az A húrral mert hamis. És ha az A húrnál leteszem a 4. ujjamat akkor a magasabbra kell raknom mint általában hogy össze húzzam az E húrral hogy ne legyen hamis. Miért van ilyen hangja az A húrnak? Talán azért mert egész hegedűs az A húr?? De szerintem nem azért ilyen mert nem nyúlt meg, hanem mert nem a megfelelő húr az én hegedűmhöz.

#hangolás #hangszer #húr #hegedű #hamis #vonó #3/4-es hegedű #4/4-es húr
2016. jún. 16. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem voltak cserélve húrjaim, és eleinte másnak hangzott. Kérdezd meg a tanárodat, hülyeséget nem akarok mondani, mert a húrozást mindig a tanáromra bíztam. Ő megmondta milyet vegyek és hol, én megvettem és ő feltette nekem.
2016. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen érzésem, mikor burkolt A húr után sima burkolatlan A húrt használtam. A húrból van mind a két féléből.
2016. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!