Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MOME vagy Metropolitan Egyetem...

MOME vagy Metropolitan Egyetemen érdemes animáció szakra jelentkezni? Többi lent

Figyelt kérdés
Illetve előtte szeretnék rá tanulni , jelenleg nem nagyon értek a hozzá szükséges programokhoz.A rajztudásommal nincsen gond :) Szóval hogyan vagy hol érdemes rá felkészülni?

2016. jún. 17. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Metropolitan egytemről csak rosszat hallottam. Mondjuk a momes animés (mester) ismerősöm is utálja a sulit, de szerintem képzés minősége tekintetében még mindig jobb mint a metropolitan. A momeval az van (és ezt egy ott tanuló másik ismerősöm mondta) hogy az a titka hogy szeresd hogy a saját elvárásaidnak felelj meg. Amúgy keress valami előkészítőt (budai rajziskolában lehet van de máshol is lehet) vagy amikor bemész a nyíltnapra (vagy csak úgy) akkor beszélsz egy animációssal és megkérdezed milyen programokat használnak, stb. és az alapján próbálod magad fejleszteni. Amúgy elméleti tudás is kell, az animáció történetével kapcsolatban meg jó pár ismerendő munka van, amiket az emberek általában nem ismernek. De ezt nem tudom pontosan mik, szintén csak hallomásból:)
2016. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :) <3 megmondom őszintén valószínűleg keresek majd egy felkészítő sulit...jelenleg ezt tartom a legjobb ötletemnek :D igen hallottam h kell elemi tudás is , szerintem nem lesz gond .Ha érdekemben áll bármit megtudok tanulni.Esetleg előkészítőt tudsz (vagy más esetleg) ajánlani? néztem egy párat de a legtöbb februárban indítja az előkészítőt .Én most egyből érettségi után nekiállnék tanulni

Előre is köszi

2016. jún. 17. 15:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt elnézést . Én még néztem a Corvin rajziskolát.Nekik van animációs tanfolyamuk. Róluk esetleg vélemény?Megéri odajárni?
2016. jún. 17. 15:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ismerem ezeket az iskolákat, de ha bemész egy órára szerintem kb kiderül mi lesz és utána legfeljebb nem mész ha nem tetszik:)
2016. jún. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én a MET-et jobban ajánlanám, jelenlegi állás szerint a MOME-nak kezd letörni a szarva. (Mellesleg könnyű úgy nagyobb hírnevet szerezni, ha csak akkor vesznek fel, ha úgy rajzolsz, mint Picasso vagy még úgy se vesznek fel - na de ez teljesen személyes vélemény, bennem nagyon negatív nyomott hagyott (voltak érdekes dolgok a felvételijükön, a nyílt napjuk meg pocsék és szervezetlen volt), úgyhogy lehet, hogy az én véleményem nem annyira mérvadó, és nem is mondom, hogy én rám hallgass.)


Én amúgy a Metropolitan animáció szakos előkészítőjére jártam (erre a szakra vettek fel végül idén), de az szintén februárban indul. Az előző válaszoló említette, de te konkrétan nem emelted ki a kérdésben a programok neveit, amit használnak. Ha nem tudod őket, egy részüknek (a fontosabbaknak) meg tudom adni a nevét, ha kifejezetten ezekkel szeretnél készülni (nyílt napon érdeklődtem utána, és én is ezeket gyakoroltam otthon (plusz dolgoztam is együtt MET-es diákkal rajzfilmen), úgyhogy megbízhatóak a forrásaim. :) )

2016. aug. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. okt. 23. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!