Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondási idő, papíron egy...

Felmondási idő, papíron egy hónap próbaidő de szóban félévről volt szó. Papíron fél év határozott idejű szerződésem van. Hogy van akkor a felmondás így?

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződésem van (hat hónap) papíron egy hónap a próba idő. De szóban elhangzott az hogy fél év a próbaidő mivel sok a cégen belül tanulnivaló amit elkell sajátítani,meg kell tanulni. Szeretnék felmondani ,most akkor az egy hónap próbaidő számít amivel minekután több mint egy hónapja vagyok ott az,már letelt?így akkor felmondási,idővel élhet a munkáltató? Kuszának hangzik, szóban félév próbaidő ,papíron félévre szóló határozott idejű szerződés egy hónap próbaidővel.Az érdekelne hogy akkor ez esetben is érvényes a három hónap próbaidő ,mint minden normális helyen vagy az számít amit ők a papírra véstek?
2016. jún. 22. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A szó elszáll, az írás megmarad. Vitás esetekben az számít, ami le van írva, a szóban elhangzottakat senki nem tudja bizonyítani.
2016. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint lehet ilyen hogy egy hónapos próba idő? Na csak azt nem értem.,egy kedves ismerősöm ugyanennél a cégnél dolgozott ,ledolgozott több mint három hónapot mire felmondott és amikor felmondott az volt az utolsó munkanapja.Tehát sehogy sem értem .De akkor az számít ami a papíron van . Felmondási időnek mennyit várhatok (igencsak rövid ideje vagyok ott)
2016. jún. 24. 06:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet egy hónapos is, persze. De felmondani csak a próbaidő lejárta előtt lehet indoklás nélkül. Határozott idejű munkaszerződésnél pedig nem egyszerű a felmondás, a határozott idejű munkaviszony felmondásának indoka csak olyan ok lehet, amely a munkavállaló számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné, vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.

Viszont a határozott időtartam elteltével a munkaviszony automatikusan, a törvény erejénél fogva megszűnik, nincs felmondási idő.

2016. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na akkor úgy kérdezem inkább ,mivel ahogy hallom az említett cégnél hihetetlen felmondások történtek az elmúlt hetekbe... hogy ha határozott idejű szerződést én ,mint munkavállaló akarok megszűntetni elég.nyomos indokkal kell előállni ami úgymond akadályoz engem abba hogy elvégezzem a munkámat? Anyagi.nehézségeim vannak kaptam egy lehetőséget külföldön, amivel ezt meg tudom oldani . Elégnyomós indok vagy akár munkaügyi bíróságra is.viheti a dolgot? Olvastam azt is hogy ha határozott idejűt mond fel bármelyik.fél akkor a másik fél fizeti a fenmaradó hónapokra mert így kár érte a másik felet. Tehát ha én felmondok akkor a hátralévő négy hónapot kikell fizessem? Míg abba is.benne vagyok akkor vagyis nyilván köteles hogy a felmondási időt letöltöm ami jól gondolom hogy két hónapos munkaviszonynál 30napnál.nem lehet több? (Egy.hónapos volt a próbaidőm...)Várok valami okosságoz mert nagyon tanácstalan vagyok a fönökúr biztosan arra fog hivatkozni ,hogy.nincs ember. Kényszeríthet arra hogy töltsem le a határozott időt október végéig ezért?
2016. jún. 30. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!