Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi állampolgár csak...

Külföldi állampolgár csak Tartózkodási hely-et létesíthet Magyarországon? Vagy lakóhelyet? .

Figyelt kérdés
Olyan faramuci helyzetben vagyok, hogy tavaly a bevándorlási hivatalban el lettek intézve a papírjaim és az akkori jogszabályok szerint, akkor, mint külföldi nekem nem lehetett állandó lakcímem MO-n, ahogy magyar személyigazolványom sem. Amennyire én tudom nekem egy bejelentett Tartózkodási helyem van,- ahol igazából nem tartózkodom, mert a külföldi lakcímemen tartózkodom igazából, és a lakcím/lakóhely elvileg pont arról szól, hogy ott van ahol életvitel szerűen élsz - de van hallgatói jogviszonyom és munkaviszonyom is MO-n. A Lakcím kártyámon viszont zavarba ejtő módon ''Lakóhely''megnevezés alatt szerepel az ideiglenes vagy ha úgy tetszik tartózkodási helyem. A múlt hónapban kaptam egy levelet, hogy elestem egy külföldieknek járó támogatástól, mert létesítettem magyar Lakóhelyet!! Most már nem tudom mi van. Nem akarok Lakcímkártyával való visszaélést elkövetni, mert azért 3 év börtön is járhat...
2016. jún. 26. 08:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!