Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkahelyre orvosi igazolás,...

Munkahelyre orvosi igazolás, hogy nem bírom a meleget? Hogy szerezhetek?

Figyelt kérdés
Eddig jó hűvös helyen dolgoztam, de kb. 2 hete elkezdtek áttenni a másik helyiségbe, ahol dög meleg van, nincs ablak, párás, légmozgásmentes a hely én meg rosszul vagyok! Már a gimiben kezdődött, hogy sűrűn rosszul voltam, mikor jöttek a 40 fokos melegek. Képes voltam egy 1,5 órás bevásárlás alatt hőgutát kapni, nyáron még a lakásban is alig bírom... a lényeg, erről nincs semmi papírom, mert nem kifejezetten orvosi probléma, de hogy kérhetnék, valami igazolást a házi orvostól, amit leadhatnék a munka helyen? Milyen okkal írhatna ilyen papírt a doki? Egyáltalán írna ilyet vagy nem valószínű, mivel nincs semmi orvosi bajom.
2016. júl. 5. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Üzemorvosnak hívják azt aki felmére, hogy képes vagy-e a munkavégzésre.
2016. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rossz felől közelíted meg a problémát. Így nem fog menni. A munkaadó köteles arról gondoskodni, hogy emberi munkakörülmények legyenek. Nem dolgoztathat hőségben, ha a munka jellege nem indokolja. Kohóban nyilván nem lehet 24 fok, meg nyári útépítésen sem lehet lecsavarni a napot.

De ilyen helyeken - ahol a munka velejárója a hőség - köteles több pihenőidőt adni, védőitalról gondoskodni. Sőt, akár rövidebb munkaidőt is.

Mondom, orvos rossz vonal, de ha nem tartja be az előírásokat, akkor igazolással a kezében sem fog változni.

Sajnos, nincs királyi út.

Ha van ott szakszervezet, akkor hozzájuk lehet fordulni, ha nem lehet főnökkel dűlőre jutni.

Ennek hiányában munkaügyi bíróság lehet az irány. Illetve van most valami békítő micsoda (bocs, tudom, ez nulla infó, megy is majd a piros), szóval valami testület, ami békés úton keres megoldást.

Sajnos a munkahelyi gondokkal az a baj, hogy amit kívülről kell rendbe tenni, a fene megette.

2016. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az 1.-nek: igen, voltam üzemorvosnál a munka megkezdése előtt, de csomagolói állásra vettek fel, ott mondták is hogy a hideget kell bírni... amivel nem volt bajom, mert azt bírom, szeretem. A cég csak önkényesen rakott ki a melegre, de nem csak engem, már szólt más is, de nem veszik figyelembe csak akkor ha visz orvosi papírt az ember! :(
2016. júl. 6. 21:01
 4/4 A kérdező kommentje:

A 2.-nak: igen, ezt tudom hogy köteles védőitalt, pihenőt meg mindent adnia, olyan 2-2,5 óránként van szünet (a 8,5 óra munka alatt 3 szünet van), ital kapunk. Csak akkor lehet szünetre menni, inni, ha jön a váltó, amúgy ha a melegtől, a munkától épp szomjan halsz, már nincs nyálad se, akkor sem érdekli a kutyát sem! :(

Ha tudnék szerezni valami papírt azt elfogadnák, mert van egy magas vérnyomásos, meg egy vérszegény is akik vittek erről papírt, így nekik nem kell kijárni a melegbe!

Azért ha lehet ne szeretnék olyan messzire elmenni, hogy munkaügyi bíróság! Ha tudnék szerezni valamilyen igazolást akkor minden megoldódna, csak nem tudom milyen indokot írhatna a doki, adna-e, tudna-e adni egyáltalán valamit...

2016. júl. 6. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!