Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az irataimat köteles vagyok a...

Zöldségnyúllal kérdése:

Az irataimat köteles vagyok a rendőrön kívül bárkinek is /kalauznak vonaton a diákigazolványt, eladónak személyit alkohol vásárlásakor/ átadni, vagy erre nem vagyok kötelezhető és elég ha megmutatom?

Figyelt kérdés

2016. júl. 6. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles de nincs értelme dacoskodni mert az eladó ha nem tud megbizonyosodni hogy nem vagy nagykorú akkor szimplán nem adja ki a piát a buszon vonaton meg még meg is birságolnak ha nem bizonyítod be hogy jogosult vagy diák használatára. Szóval sokkal egyszerűbb ha nem problémázol hanem csak szépen megmutatod ha pedig elkérik akkor szépen odaadod.
2016. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Közterület felügyelőnek még szintén oda kell adni.

Amúgy én is azt mondom, hogy mutasd meg (az árus nem veheti el), jobb a békesség.

2016. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Rendőrnek, közteresnek át kell adnod, ha kéri. Másnak nem kell átadnod (nem is szabad!), nem is kérheti.
2016. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!