Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Házassági vagyonjog? Tulajdonj...

Házassági vagyonjog? Tulajdonjog? Hogyan tudom érvényesíteni azt a jogomat, hogy a férjemmel való házasságkötés után vásárolt ingatlan fele-fele arányú tulajdonba kerüljön és ne csak az ő nevén maradjon?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Nem tudom melyik kategóriába illene ez a téma.

A kérdésem az lenne, hogyan tudom érvényesíteni azt a jogomat, hogy a férjemmel való házasságkötés után vásárolt ingatlan fele-fele tulajdonba kerüljön és ne csak az ő nevén maradjon?

Bővebben arról van szó, hogy a lassan már 6 éve kötött házasságunk után, tavaly év végén vettünk egy házat, amit valahogy úgy intéztek az ingatlanügynökkel, hogy minden a férjem nevére került, én mint feleség még csak egy ,,széljegyzet"-ként se vagyok feltüntetve sehol, holott lassan 6.éve házasságot kötöttünk (5 év együttélés után) és én úgy tudom, hogy házassági életközösségben minden vagyon, ingatlan és ingóság közös tulajdonba kerül. Házassági szerződést nem kötöttünk.

Amikor megkérdőjeleztem férjemet a ház megvétele után, hogy miért nem szerepelek sehol, mint ha nem is léteznék, csak hebegett-habogott, hogy azért mert az ingatlanos szerint így kedvezőbb az adója.

Gyakorlatilag teljesen nélkülem vette meg a házunkat, nekem nem engedett beleszólást és még a tulajdonjog is egy az egybe az övé lett.

Hogyan tudom érvényesíteni visszamenőleg a tulajdonjogomat? Olvastam egy oldalon, hogy állítólag hiába van csak a férj nevén, a feleség kérheti a Legfelsőbb Bíróságot az ő tulajdoni bejegyzésére is akár később is, vagy ha válásra kerül sor.

Valóban így van ez, vagy meddő próbálkozás lenne?

Ha igen, mi ennek a módja, menete?

Válaszokat előre is köszönöm!


2016. júl. 10. 15:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!