Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy olyan gyerek az...

Van egy olyan gyerek az osztályomban aki igen nagynak hiszi magát, azt terjeszti h én cigizek. Leüthetem azt a hülyét amikor mégegyszer beszól vagy várjam hogy befejezi e? (13 éves fiú vagyok)

Figyelt kérdés
2008. szept. 28. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, ha már ilyen nagyon kemény csávó vagy ("leüthetem azt a hülyét") akkor igen, üsd le, anélkül, hogy befejezné! :-)
2008. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Később még több hasonló affér fog veled történni, ha ezt úgy oldod meg, hogy leütöd, lehet hogy később is így akarod megoldani, mivel ez a legegyszerűbb mód. Csak akkor már lehet, hogy lesznek következményei.
2008. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
kezdj el te is valami hülyeséget terjeszteni róla, hátha észreveszi magát - pl, hogy buzi vagy ilyenek
2008. szept. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor legközelebb azt mondja, hogy cigizel, akkor mond azt, hogy igen, méghozzá füvesen és röhögj a pofájába.
2008. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a leütés nem old meg semmit, azzal magadat is leminősíted a többiek szemében!

Az lehet az egyik helyes megoldás, hogy amikor odajön a közeledbe és elkezd "keménykedni" a cigivel, akkor te kioktatod mindenki előtt a dohányzás káros hatásairól.(itt nem csak azokra gondolok, amik a dobozon szerepelnek, azokat feltehetően mindenki ismeri.) Elmondhatod neki, hogy a dohányfüst mennyi szén-monoxidot(co) tartalmaz, ami 100× v. 200× nagyobb erővel kötődik a vér hemoglobinjához, tehát órákkal a cigi elszívása után is oxigénhiányt okoz, (ezért szédülnek úgy azok akik először tüdőzik le életükben a cigifüstöt. Még nem "szokta meg" a szervezetük, hogy mérgesgázokkal folytogatják!).

A cigifüstben a kutatások szerint kb. 4000 féle káros anyag mutatható ki, de a szám mindig emelkedik! A legújabb kutatások poloniumot(Po) is analizáltak kis mennyiségben, (ez egy radioaktív elem)!

Higany is van a füstben, mikrogrammos nagyságrendekben!

A vékonyabb cigaretákban a dohányt a szokottnál is töményebb salétrom oldatba mártják, a salétromok jó égéstáplálók, viszont nitrogén oxidokat(NO, NO2) képeznek égéskor, melyek a tüdő nedvességével reagálva salétromos ill. salétromsavat képeznek, amik lassanként szétroncsolják a tüdőszöveteket, (ezt úgy tudom rá sem írják, mert nem tenne jót a biznisznek, de égéstápláló nélkül meg elaludna a cigi, amikor épp nem szívják!!!).

Az égési folyamatnál megszokott az oxigén szabadgyökök képződése, melyek látásromlást eredményeznek hosszabb távon!

Még sorolhatnám mik szólnak a dohányzás ellen!

A füstszűrő nem képes megkötni a mérgező molekulák nagy részét, mert azok nagyon kicsik!!! Az ami a füstszűrőt elszínezi nem más mint a nagyobb méretű részecskék: koromszemcsék, kátrány - a hosszabb molekulaláncok fennakadnak, de azért ebből is jut a tüdőbe bőven!

Ha ezekre rákeresel a google-ben valószínűleg találsz róluk szóló anyagot. Ha hitetlenkedne csak mutasd meg neki, majd lehervad a mosoly az arcáról! Ha azzal jön, hogy "ááh - ezekből úgyis olyan kevés van benne", akkor felhozhatod, hogy bizonyos mérgek csak sokára ürülnek ki, ezért minden cigi csak növeli a mennyiségüket. A savak okozta tüdőkárosodás maradandó(irreverzibilis), tehát soha sem fog visszanőni a roncsolt szövet. A tüdőkárosodás azért nem fáj, mert a tüdőfelületen nincsenek fájdalomérzékelő receptorok, ha lennének senki nem dohányozna, mert úgy fájna neki!!! A köhögés (kezdőknél) füst beszívásakor a légcsőben található receptorok "kínjai" miatt van! Később azért nem köhögnek, mert már roncsolódott az idegvégződések egy része, másrészt meg hozzászoktak az érzéshez, ami a "füstinhalálást" kíséri!

A tanárúr szavait idézem: " az állatvilágban ehhez fogható, -mint az ember,- nincs: szándékosan szívja a füstöt! Az állat, -ha füstöt érez,- nem áll oda szipuzni, hanem azonnal elkerüli!"

2008. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szeinrem spanolj össze a suli legnagyobb arcaival és röhögjétek körbe valami miatt:)

Onnántól te leszel a nyagy !

2010. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!