Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiúk, ajánlanátok jó vadász...

Fiúk, ajánlanátok jó vadász bicskát/bicskát? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval vadász bicskát szeretnék venni ajándékba (lány vagyok), viszont nem értek hozzájuk.

1.Tudnátok mondani elég jónak számító bicska márkákat?

2.20 000 Ft környékén +/- 5000 Ft amik ezeken a márkákon belül vásárolhatók, mennyire számítanak erősnek , jónak?

3.Mennyiért lehet vásárolni olyan bicskát, ami nem számít "gagyinak"?



2016. júl. 12. 00:01
 1/8 KVAZAR ***** válasza:

A nagyon ritka kivételektől eltekintve minőségi kést -legyen az konyhai, erdei, önvédelmi, EDC folder, borotvakés, lábgombavakargató, akármi- kb. 20'000-től felfele lehet venni, tehát az árat korrektül belőtted, ennyiért lehet normális élezett dolgokat venni.

Random márkákat így nem sorolgatnék, inkább részletezhetnéd, hogy mire is kell pontosan, és mik a kívánalmak.

Tényleg vadászati szerepkörre kell, vagy nem fog a tulaj állatokat zsigerelni vele?

Mit értesz bicska konkrétan alatt? Bármilyen foldert (=zárral rendelkező, összecsukható kés), vagy több funkciót rejtő szerszámot? Netán zárhatónak sem kell lennie? Biztos, hogy nem jöhet szóba fixpengés kés? Mire használná a megajándékozott?

Mennyire kell sürgősen? (Ha nem annyira, akkor kiváló választási lehetőségek adódhatnak a magyar készítők repertoárjából is, amik általában okkal preferáltabbak, mint a gyári termékek.)


Nem te tetted fel 2-3 napja a hasonló kérdést?

2016. júl. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 KVAZAR ***** válasza:
Hupsz, kicsit kapkodva írtam, akad néhány hiba a szövegben, de korán van.
2016. júl. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2016. júl. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ha ajándékba lesz és vadásznak lesz, akkor egy vadász babonát ajánlok figyelembe, miszerint tőrt/kést/bicskát ha ajándékba kap a vadász, akkor jelképesen néhány forintot (többnyire 5 forintot) szokás adni cserébe, hogy a kés ne vágja el a barátságot (vagy egyéb kapcsolatot).
2016. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, köszi az eddigi segítségedet! :) Kiegészíteném a válaszokkal a kérdéseidre:

Szokott járni vadászni, de hogy állatot mikor fog vele zsigerelni, azt nem tudom. De sztem csak idő kérdése.

Én összecsukhatót szeretnék venni, nem fixpengéset. A többfunkciós dolog nem hangzik rosszul, csak mivel nem vagyok hozzáértő, ezért le tudnád írni, h milyen funkciók jöhetnek szóba? :D Bocsi, h ennyire tudatlan vagyok, de ez tényleg nem az én világom :)

Amúgy a megajándékozott főleg vadászatkor használná, vagy esetleg még azt is el tudom képzelni, h hosszú táborok, túrák során előveszi és azzal vág el egy darab kötelet pl, szóval sztem ilyen alkalmaknál is magánál tartaná, mert nem jönne rosszul. Most, h belegondolok, lehet h inkább ilyen "általánosabb " bicskát kéne venni. Viszont azt még valahogy megtudakolom, h van-e többfunkciós bicskája, mert ha van , akkor ugye annak nem sok értelme van, h kap egy másikat.

Végülis nem olyan sürgős, de azért augusztus elejére jó lenne, ha meglenne, mert augusztus közepén van a jeles nap, csak ugye nem akarok az utolsó pillanatban kapkodni.Egy magyar készítő kb mennyi idő alatt készít el egy ilyen bicskát? Természetesen gondolom függ attól, h mennyi munkája van éppen, hogy mennyire "bonyolult " dolgot kérek tőle. Egyébként egy ilyen magyar készítő milyen árban dolgozik kb? Gondolom ez függ a kért bicskától is.

Többiek válaszát is köszönöm!

2016. júl. 12. 17:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja , és nem én tettem fel 2-3 napja ilyen kérdést, mert ez az első alkalom, h ilyen témában kérdezek
2016. júl. 12. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Magyar készítő vagy vackot ad vagy jót,de drágán,30+ -tól.


2. https://www.youtube.com/watch?v=iLA-jBibASA


3. [link] Ezt vedd!

2016. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KVAZAR ***** válasza:

Imádom az olyan válaszokat, mint #7-eskéjé...

Érdekelne, hogy Mogyoróssy-n kívül melyik ismert magyar mester ad vackot? (Késekről beszélünk.)

Ismert jellemzője a magyar késkészítőknek, hogy a piac által diktált lehetőségeik következtében rendkívül olcsón dolgoznak, összevetve a külföldi árakkal ég és föld... (Van kivétel, de azok sem túlárazottak.)


A linkelt két Vic-et nem ajánlom, használhatók ugyan, de attól még, mert Papica (aki bushcraftban valóban igencsak járatos, késekben csak változó mértékben) EDC-jének része volt a GAK (a zöld), még nem lesz ideális választás. (Azt halkan jegyzem meg, hogy mindkettőt olyan oldalról linkelték, ahonnan csak az vásárol, akinek köze nincs a témához.)


Hogy visszatérjek a kérdezőhöz, Vic-ek közül ilyesmire én az Outridert szoktam ajánlani, mert funkcionalitásában verhetetlen.


Ezért kérdeztem, mert erdei felhasználásra -beleértve a vadászatot is) messze jobb választás elsődleges késnek egy fix, mint bármi más. Az összecsukhatók nem csak alkalmatlanok bizonyos feladatokra, de egy kétszázezres Sebenza pengéje is kotyogni fog, ha egy hétig komolyan használják terepen.


Lusta vagyok, így funkciókat nem sorolgatnék, de olyasmit kell elképzelni, mint a Wenger/Victorinox bicskák eszközei. (Ismétlem, ha ilyemire esik a választás, akkor Outrider, az ár miatt lehetőleg ebayről. Ha netán-tán multitool is szóbajöhet, akkor pedig Swisstool CS Plus (nem a sima).)


Ha nem zsigerel vele (merthogy azt fixel jó csinálni), nem használná famunkához, ilyesmihez (tűzifa, menedék, stb.), akkor jó választás lehet valamilyen klasszikus magyar bicska (Náder (Cakli), Maskara, Szalonnázó, Arató, stb.) Ezek elég 'nemes' tárgynak számítanak és kiváló eszközök étkezéshez, könnyű vágási feladatokhoz (NEM famunka, NEM vadkan zsigerelés). Ehhez elsőkörben a Révész műhelyt ajánlanám.


Általánosabb, városi szerepkörre (és nyilván minden egyéb könnyű feladatra) klasszikus folderekből (itt egy kép, hogy értsd mire gondolok: [link] ) magyar mesterek esetében Zsoltra (Porpáczy) redukálódik a dolog, de ő igazán 30-50 ezer között bontakozik ki, szóval gyári jönne szóba, így mivel Spy-párti vagyok: Spyderco.


Kérdeztél a készítőkről: a klasszikus magyar bicskák mellett a legtöbben kiváló modern fixeket készítenek, ez a fő profiljuk. az árak mindenfélék lehetnek, de az általad megadott sávban már lehet kapni ezt-azt.

Esetedben nem egyedi megrendelés jönne szóba, hanem valamely szériamodellt vehetnél, amiből vagym ár van készleten, vagy legyárt neked egyet, általad kiválasztott markolattal, specifikációkkal.


Ha mégis beléd tudom erőszakolni ezt a fix témát, akkor nagyon-nagyon olcsó, de mégis jó gyári: Mora (esetedben valami felsőbb modelljük)

Készítőkből pedig, hogy párat említsek, akik szóbajöhetnek (teljesség igénye nélkül): Lovász Gyula; Szasza (Szántó Szabolcs); Kilden (Császi Zoltán); Hegyespenge (Hegyes Sándor); Angelero; Le Goff

Ők akiknél nem szokott sor nagy sor lenni, tehát ilyen rövid határidővel is lehet, hogy 'ki tudnak szolgálni' és árban is van ilyen vonalon mozgó modelljük (tán Hegyespenge kivételével).

A honlapcmíeket Guglizd ki te, mint mondtam lustaságom nem engedi, hogy egyesével másolgassak a könyvjelzőimből. :)

2016. júl. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!