Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek, hogy hamarosan elveszít...

Félek, hogy hamarosan elveszítem a legjobb barátnőmet. Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nem sokára el fogom veszíteni a legjobb barátnőmet. Középiskolába lettünk nagyon jóba egymással, és olyan kapcsolatot sikerült kialakítanom vele, mintha a saját testvérem lenne. Soha senkit nem éreztem még olyan jó barátnőmnek, mint őt és a legjobb az egészben, hogy ő is ugyanígy van ezzel. Mindig számíthatok rá, mindig mellettem áll.

Most viszont félek, hogy elveszítem hamarosan. Szeptemberben ő az Óbudai Egyetemre fog járni, én pedig a Károli Gáspár Református Egyetemre. Nem is ettől félek, hisz önmagában az, hogy külön suliba kerülünk még nem ijesztene ennyire meg, de ő kollégiumos lesz és ez az amitől igazán félek. Olvasgattam minden félét, és mindenhol azt írják, a kollégiumos barátságok sokkal szorosabbak, mint ha csak bejárós lennél az egyetemen és hogy megmaradnak stb. Félek, hogy miközben velem majd csak hetente egyszer esetleg ritkábban tud majd találkozni, addig ott lesz neki valaki, akivel együtt él úgymond, hiszen egy kollégiumba lesznek, vagy a szobatársa lesz. Én magam erről úgy vélekedek, hogy megmaradhatunk jó barátnőknek ha tényleg keressük egymást, de legjobb barátnők már sajnos nem lehetünk többé. Hiszen lesz ott valaki, akivel a mindennapjait tölti majd, aki mindig mellette lesz, akivel sokkal több emléke lesz idővel és akivel sokkal könnyebb lesz a problémáit megbeszélni, hiszen az illető vele él együtt. Nem tudom, mit tehetnék ez az egész nagyon elszomorít. Harcolhatok ez ellen, hogy ez ne így történjen egyáltalán? Van rá esély, hogy legjobb barátnők maradhassunk több így eltöltött év után is?


2016. júl. 16. 14:34
 1/2 anonim válasza:
Nem tudsz te is az ő sulijába iratkozni? Beszélj vele! Monnd el neki, hogy mitől félsz! És hogy nem akarod elveszíteni! Mást nem igen tehetsz!
2016. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudok sajnos, mert teljesen más az érdeklődési körünk. Ő kereskedelmi irányba megy tovább, én pedig tanítóképzőre. Beszéltem már vele erről, de ő mindenre csak azt mondja, hogy biztosan nem lesz más a legjobb barátnője, csak szerintem ő igazán bele se gondol abba, hogy mennyire eltávolodhatunk emiatt egymástól. Na meg hát előre nem tudhatja, hogy milyen emberekkel fogja összehozni a sors.
2016. júl. 16. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!