Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha alufóliával tekerem be az...

Ha alufóliával tekerem be az aranyaimat, akkor a detektor nem találja meg?

Figyelt kérdés
Azt hallottam úgy járnak lopni hogy detektorral felkeresik az értékeket.
2016. júl. 17. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
te jó ég
2016. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudod régen úgy loptak a boltokban hogy a vonalkódot letakarták alufóliával és akkor nem csipogott be
2016. júl. 17. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Aki értékek keresése ürügyén bemegy egy lakásba, azt az alufólia nem fogja visszatartani. A "klasszikus" tolvajokat sem, akik simán feltúrják a szekrényeket érték után.

Van olyan típusú detektor ami az alumíniumot is simán kijelzi, tehát az ellen nem véd. Egy ilyen eszköz ára amúgy százezres nagyságrendű, egy piti tolvaj ilyenbe nem fog beruházni amikor lehetősége van simán átkutatni a házat.


"hallottam" - facebookon terjesztett hoaxok ellen sem véd.

2016. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A koponyádat tekerd be alufóliával, hátha megvéd az ostobaságtól. Mármint minket, mert te már menthetetlen vagy.
2016. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Betekertem a fejem vele, de nem tudom most mit csináljak? Nincs detektorom.
2016. júl. 17. 14:06
 6/6 PresidentEvil ***** válasza:

"Tudod régen úgy loptak a boltokban hogy a vonalkódot letakarták alufóliával és akkor nem csipogott be"


A vonalkódot akár körbe is táncolhatod, akkor sem csipog be, mert az csak egy kis festék a papíron. Amire te gondolsz, az az RFID-s lopásgátló címke, de az meg a rányomtatott vonalkód nélkül is csipog. Amúgy a fémkereső az alumíniumot is ugyanúgy kimutathatja, mint más fémeket. A betörők meg inkább fémkereső nélkül körbenéznek azon a 6-7 jellegzetesen értéktárolásra használt helyen, ahol te is tartanád az alumíniumba csomagolt ékszereidet.

2016. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!