Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy van -e 3...

Mitől függ, hogy van -e 3 napos (visszaváltási, pénz-visszafizetési, csere) garancia egy adott termékre? Vagy mindre van?

Figyelt kérdés

Először általánosságban, aztán bővebben.

Általános: ha mondjuk veszel egy ruhát, cipőt, kabátot, akármit mondjuk kedden, és már csak otthon veszed észre, hogy valami gyártási hibája van (pl hiányzik egy gomb, nem működik a cipzár, el van szabva, levált a talpa), és bizonyítható, hogy nem a te hibádból ment tönkre, és nem is használtad az adott terméket, akkor visszaviheted 3 napon belül a blokkal együtt, eredeti csomagolásban, tehát péntekig? Kicserélik, vagy visszaadják a pénzed?


Bővebben - személyes példám: csütörtökön (tehát tegnap) vettem egy bakancsot. Az üzletben még nem vettem észre, szóval különösebb problémám nem volt, csak ami minden új lábbelinél szokott lenni: kicsit szokatlan az orra, de tudom, hogy úgyis beleszokik majd a lábam, tehát ezt hagyjuk figyelmen kívül. De otthon, hogy újra felpróbáltam, nézegettem, lépegettem benne, feltűnt, hogy valami a talpával belül nem stimmel. Megnéztem, és kitapintottam, aztán szemmel is láttam, hogy rosszul lett a talpbetét beleragasztva, és a sarokrésznél fel van gyűrődve egy kicsit, aminek következtében ott maradt egy kis kavicsnyi pukli, ami egy idő után zavaróvá válik. Szóval nem én tettem tönkre. Szerencsémre nem is használtam, szóval még mindig eredeti állapotában van, mint ha most vettem volna ki a dobozból.

Szombaton de. is nyitva van az üzlet, ahol vettem, ha visszaviszem, vajon kicserélik nekem? Vagy ha kicserélni nem tudják, visszaadják a pénzem? (Bár inkább kicseréltetni szeretném. Csak ennyi baja van, amúgy minden stimmel vele.) Sajnálom, hogy a boltban nem figyeltem rá eléggé, de akkor nem volt még kényelmetlen.

Mai napon nem tudom elvinni, mert nem érnék oda nyitvatartási időben. De a szombat még benne van a 3 napban.


Ez a 3 nap minden termékre (nem élelmiszerre) vonatkozik? Hol tudom megnézni, hogy vonatkozik -e rá?


Köszi a válaszokat előre is!


2010. ápr. 16. 12:41
 1/1 A kérdező kommentje:
Na mindegy. Visszavittem az üzletbe, és szó nélkül kicserélték. Csak gondoltam, beírom, hátha vki mégis egyszer erre téved, és olvassa...
2010. ápr. 18. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!