Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor, ha albérlet...

Mit tehetek akkor, ha albérleti szerződést kötöttem egy napja és kifizettem a 2 havi kauciót. Közben átgondolva az egészet másnap meggondoltam, és ki szeretnék lépni a szerződésből. Mi lesz a kifizetett kaucióval? Az albérletbe nem költöztem be.

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 06:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el a szerzödést.


De a kauciót valószínüleg elveszted, mert az éppen arra való, hogy a bérbeadónak ne legyen vesztesége a bérlö miatt.

Ha te nem költözöl be, akkor elvesztené a bérleti díjat, ezért neki jár a kaució.


A te értelmi képességeidre nem térek ki.

2016. júl. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pedig vissza kell, hogy adja. A kaució arra szolgál, hogyha valami kárt okozol, akkor a bérbeadó levonhatja a kaucióból a kár értékét, amikor kiköltözöl. Mivel be sem költöztél, így nem okozhattál kárt, ergo a kaució visszajár.
2016. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De, okozott kárt, mert miatta nem adta ki másnak - és emiatt jövedelemkiesése van.
2016. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bellobig válasza:
A kaució visszajár, de az első havi bérleti díj nem.
2016. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, tegnap szerződést bontottam és visszakaptam a befizetett kauciót. Szerencsés napom volt.
2016. júl. 22. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!