Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Nem értem az...

Mit csináljak? Nem értem az embereket

Figyelt kérdés
20 éves vagyok,egyszerűen nem akarok dolgozni,nincs kedvem olyat dolgozni amihez nincs kedvem,és már idegesít hogy mindenki azt pofázza hogy dolgozni kell meg akkor hajléktalan leszek és semmin sem lesz.de én nem fogok olyat csinálni amit nem szeretek.Semmi sem motivál..és egyébként is azért dolgozunk hogy legyen hol laknunk es hogy egyunk,rabszolgák vagyunk mind,de hogy tud a tobbi ember ezzel a tudattal élni?

2016. júl. 21. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön lehet hogy egyből kedved lenne dolgozni. Sokan azt hiszik hogy például Ausztriában is olyan a kapitalizmus mint idehaza. Ez óriási tévedés. Idehaza inkább a feudalizmusba zuhantunk vissza, bár sokan inkább rabszolgának tekintik az alkalmazottjaikat.

Vagy önellátó is lehetsz idehaza ha van olyan helyed ami nem a közmű-rabszolgaságról szól. És ha érzed hogy akár 100 %-ban magadnak dolgozol akkor szinte biztos hogy a kedved is megjön. Én évekig a szüleim háztáji gazdaságában dolgoztam és életem legszebb és legszabadabb évei voltak.

Azon én is ledöbbenek hogy sok embernek teljesen természetes az hogy rabszolgasorsban él. Amikor beszéltem erről némelyikkel, azt mondta hogy ebbe a sorsba született, a szüleitől is ezt tanulta. Van egy városi társasházi lakásom is és ott is megdöbbenve tapasztaltam azt, hogy mennyire közömbösen hagyják hogy a korrupt közös képviselő szemérmetlenül átvágja őket.

2016. júl. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szocializmustól egészen a mai napig a magyar munkahelyeket egy kalap alá veszem a valamikori sorkatonasággal. Azt is egy jelképes zsoldért csináltuk és az volt a célja hogy a hivatásos állománynak legyen rabszolgája. Sokan persze azt beszélik hát hogy ő milyen jól keres meg hogy a mai munkahely már egyáltalán nem olyan "vírussal fertőzött" mint a sorkatonaság volt. Hát ha nekik a nyugati bér töredéke jó kereset akkor kedves egészségükre. Például egy orvosi vagy mérnöki fizetés ha nem éri el a havi egymilliót az teljesen nevetséges. Vagy ha a minimálbér legalább a 400 ezret az úgyszintén.
2016. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor dolgozz olyat amit szeretsz..


Én is így voltam, ezért is lettem vállalkozó. Lehet nem járok ferrárival és több mint 8 óra a munkaidőm, de azt a 8 órát élvezem, magam osztom be, és azzal foglalkozom amit szeretek. Nincs elszámoltatás, kötözködés, számonkérés. ha rontok is valamit, akkor kijavítom lecseszés nélkül, és legközelebb jobban figyelek.


Többiekkel meg nem kell foglalkozni. akinek jó a 3-4 műszakos rabszolgaélet, meg egy kis apróért 300-400e vagy alatti összegért meg lehet vásárolni, az már a rendszer rabja!

2016. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen,azt akarom dolgozni amit szeretek csinálni,csak még nem tudom,hogy mi lenne az
2016. júl. 21. 21:02
 5/5 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:
Rohadtul átérzem ezt a gondolatot.
2016. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!