Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most 5. -es vagyok és melyik...

Most 5. -es vagyok és melyik gimit ajánljátok? Hogy van ez az egész 6 osztályos felvételi. Én a Szerb Antal-on gondolkodtam a Szent Margiton . Mennyi esélyem van az Antalba.4,5 átlagom és most a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskolába járok.

Figyelt kérdés

2016. júl. 22. 08:40
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

A Szerb Antal honlapján sok hasznos információ fent van (pontszámítás, ponthatárok, stb).



1., Pontszámítás:


A felvételi pontszám maximum 150 pont, amelyből 50 a hozott pont, 100 pedig a központi felvételin szerezhető. A hozott pontszámot


-magyar nyelv

-magyar irodalom

-matematika

-történelem

-idegen nyelv


(Összeadod az 5 tantárgy jegyeit az 5. Évvégi és hatodikos félévi jegyeidből. Szóval 5.-es jegyek: 25 pont, hatodikosok: 25 pont.)



A hatévfolyamos képzés 2 szakot foglal magába; angolt és németet. --->


Az alábbi linket ha megnyitod és beírod a (várható) pontjaidat, majd kiválasztod a kívánt szakot akkor ki fogja dobni a ponthatárokat (előző években) és az utolsó tanuló helyezését akit felvettek (pl. Felvesznek mondjuk 40 tanulót, és az ideiglenes listán 60. vagy akkor van esélyed hogy felvegyenek, hiszen nem mindenki ide jön akit felvettek)


[link]


Ha kitűnő voltál 5.-ben és hatodikban is az leszel akkor nagy eséllyel felvesznek egy 70-75 pontos központi írásbelivel (nem nehéz ennyit elérni).


:)

2016. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

*helyesbítés:


Nem kell, hogy kitűnő legyél, de nagyon hasznos ha a fent említett tantárgyakból ötös vagy. Ha pl mindből négyes vagy, és négyes is leszel hatodikban akkor (sajnos) 80-85 pontot kéne írnod.

2016. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A 6 osztályos felvételi menete:


Központi írásbeli "vizsga": 45-45 perced van arra, hogy megoldj egy 10 feladatból álló magyar és egy azonos feladatszámú matematika feladatsort. 50-50 pontot lehet szerezni, azaz 100-at összesen. Ezt követően egyes középiskolák tartanak szóbeli felvételit is (a Szerb Antal tudomásom szerint nem) ahol (akármilyen furcsa is :P ) szóban kell feladatokat megoldani, valamint kérdeznek kérdéseket a magánéletedről (hobbi, meg ilyenek). >[(szinte) MINDEN középiskolában máshogy számolják a pontokat]<

2016. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat sokat segítettetek. Esetleg véleményt a Szerb Antal-rol?
2016. júl. 22. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!