Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is hülyeség az...

Szerintetek is hülyeség az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Kezdek nagyon kiakadni. Egyszerűen elképzelésem sincs mit kezdhetnék az életemmel. 21éves vagyok, és minden a feje tetejére állt. A barátom elhagyott, a családom elfordult tőlem úgy érzem. Napi szinten bántom magam, ideges vagyok mindenen. Minden nap egy rémálom. Szakemberhez is fordultam már, de semmit nem ér. Próbálnák segíteni magamon, de most nagyon negatív vagyok. Nem tudom mi lenne a helyes döntés.
2016. júl. 24. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lenne a jó 'döntés', de az öngyilkosság hülyeség.
2016. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nem létezik olyan élethelyzet, amit nem lehet megoldani. Az öngyilkosságot tartom a legnagyobb baromságnak, amit ember elkövethet. Törekedj jobbá tenni az életed és ne bántsd magad, az sem old meg semmit.
2016. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal.Semmi értelme,engem sokszor szóltak le,de engem inkább idegesít amikor valaki ezzel akarja felhívni magára a figyelmet.Oké,szomorú hogy sokaknak "van rá oka",vagyis inkább valami elvezette őket ehhez.De nem visz előre,nem lesz jobb életed,csak kapni fogsz a sebhelyekre néhány megvető,olykor sajnálkozó pillantást.És attól hogy 1-1 idézetes oldal tele van ezekkel tömve hogy "inkább kívül fájjon" "segít levezetni",attól még nem lesz értelme.A problémára megoldás kell,nem súlyosbítani azt.Tudom,könnyű ezt így mondani.De nincs az a probléma amit az öncsonkítás megold.Nem téged akarlak ezzel bántani,mert biztos nagyon rossz lehet,és érthető ha most nem vagy a legpozitívabb.De ne árts jobban magadnak.Ilyen fiatalon még nagyon sokat tud alakulni az életed,lesznek idővel új barátaid,új kapcsolatod,és a családoddal is biztos sikerül idővel megoldani a gondokat.
2016. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nagy hülyeség lenne. Fiatal vagy, biztos lessz még barátod.

Én sem kimondottan szeretem a csálodomat és ők sem engem, de mivel rokonok vagyunk, ezért mégis szeretjük egymást bizonyos szinten.

Ne magadat hibáztasd mindenért! Nem te tehetsz mindenről, pl lehet hogy a barátoddal nem illettetek össze, hiába érezted úgy, hogy ő lehet a nagy Ő.

Az önostorozással pedig nem jutsz előbbre. Keress új életcélt! Ez pedig lefoglal majd és eltereli a negatív gondolatokról a figyelmedet - nekem is ez segített, amikor nem jött össze a tökéletes lánnyal.

2016. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Egy probat meger
2016. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ugyan már most azt várod hogy valaki még sajnál és majd el kezdel lelkizni hogy te neked mekkora megoldhatatlan bánatod van és a életed milyen rossz. Ki nem sz. ja le hogy veled mi van? Gondolj már azok az emberek akik mindenüket elvesztették a válság miatt, a bankok miatt mert átverték őket, azok akiknek nem maradt családja mert épp egy alkoholista nem adta meg az elsőbbséget egy kereszteződésben azok nem lesznek öngyilkosok? Ba.szodj még és csinálj az eleteddel amit akarsz csak előtte gondolj bele hogy kinek teszel jót vele te önző kis liba! Neked jó lesz de a családoknak? Vagy a barátaid? És akkor még nem mondtam azt hogy ha olyat választol ami mást is érint akkor annak lelkiismeret furdalást okozol egy életre mert te vonat elé ugrasz vagy bármi hasonló. A világ összes vesztesége nem okozhat akkora bánatot hogy az életet él dobjam magamtól. Igen is talpra kell állni és tovább küzdeni, csinálni, élni akarni. Elhagyott a párom? Jön másik!!! Meghalt a család? Az emléküket őrizve mindig emlékezve rájuk tisztelettel élni tovább ug, hogy ha itt lennének akkor büszkék legyenek rám. Azt teszel amit akarsz mert elvileg felnőtt vagy már ugye mert 21 vagy de előtte jusson eszedbe hogy r.hadtul nem éltél még meg igazán nagy dolgokat . Te még nagyon az elején vagy és ha már most az elején fel adod akkor nagyon hamar el fogsz bukni , de ha meg tanulsz emelt fővel küzdeni akkor igen is viheted még sokra is mert még sok idő van előtted.
2016. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyok, mint Te, úgy érzem a családomnak nem vagyok fontos, barátaim alig vannak, de úgy érzem jól meglennének ők is nélkülem. Egyedül vagyok sokszor a fájdalmammal, a magánnyal és eszembe szokott jutni az öngyilkosság... én próbálom elterelni a figyelmem olvasással, munkával, sétákkal, filmekkel, próbálok sokat kimozdulni, próbálok pozitív maradni. Remélem jó irányba fordul az életed!

23/L

2016. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!