Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az első mondat szerint vki...

Toth.peter kérdése:

Az első mondat szerint vki automatikusan pedofil, ha van 13 évesnél fiatalabb barátja?

Figyelt kérdés
"The word pedophilia comes from the Greek: παῖς, παιδός (paîs, paidós), meaning "child", and φιλία (philía), "friendly love" or "friendship".[20] Pedophilia is used for individuals with a primary or exclusive sexual interest in prepubescent children aged 13 or younger.[1][2" értem, hogy mit jelentenek a mondatok, de a két mondat logikai összefüggése így éjfélkor kiütött engem

2016. júl. 28. 23:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Levezetem a logikámat: friendship jelentése barátság-->szöveg szerint a philia jelentése is barátság-->a szövegben említett két görög szó szerint a pedophilia szó jelentése (gyerekbarátság)--> akinek van 13 évesnél fiatalabb barátja és min 16 éves (későbbi wiki szövegben ez van határként megadva), az pedofil.
2016. júl. 28. 23:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy szó EREDETE és a (mai értelemben vett) JELENTÉSE két külön dolog. Nagyon sok görög, latin, stb eredetű szónál találkozhatsz ilyen eltérésekkel. Az első mondat a szó eredetét magyarázza. A második mondat pedig a szó használatát, és ott már nem barátságról van szó, hanem szexuális érdeklődésről. Tehát, az a pedofil, aki szexuálisan érdeklődik 13 éves vagy annál fiatalabb gyerekek iránt.

A két mondat között annyi a kapcsolat, hogy az első a szó eredetét, a második a fogalmát magyarázza.

Attól, hogy annak idején a "barátkozás" szót találták erre megfelelőnek, attól még nyilvánvaló, hogy egy 16 éves gyerek nem lesz attól pedofil, hogy eljár focizni egy 13 évessel.

2016. júl. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jól van, megnyugodtam, hogy egy wiki oldal nem titulál pedónak :D
2016. júl. 29. 00:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam, így rákerestem eme szóra (érdekel a pszichológia) és kíváncsi voltam a pedók személyiségére, meg a betegség definíciójára. Ezzel segítettél értelmezni a definíciót, köszi.
2016. júl. 29. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!