Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Francia terrortámadás? (...

Francia terrortámadás? ( Blikk )

Figyelt kérdés

Több szempontból is értetlenül állok a dolgok előtt.Nem olyan régen a Blikk.hu—n olvastam,hogy Abdelhamid Abaaoud az üzleti negyedben akarta felrobbantani magát,most pedig már azt írják,hogy Angliában akart újabb terrortámadásokat végrehajtani... Lehet buta vagyok,de ezt nem értem.Most akkor melyiket akarta ?És ha magát szerette volna felrobbantani,miért nem tette meg ?Mi volt neki jó abban,hogy őt agyonlőtték,de ő nem lépett semmit !?Hiszen mind tudjuk,hogy az öngyilkos merénylők ott robbantanak,ahol sok olyan ember van,akiknek szerintük nem kellene élniük... Abdelhamid számára pedig a rendőrök pont ilyenek.Vajon nem állt készen a halálra,mint Salah Abdeslam ?Vagy azt hitte túlélheti ?Esetleg szó sem volt olyanról,hogy öngyilkos akart lenni ?Mindenesetre ez számomra nagyon fura.Ahogy az is,hogy a Blikk szerint a férfival volt a menyasszonya is... Most ezt is honnan szedték ?Lehet csak én vagyok ilyen kételkedő típus,de nekem nem elég azt mondani,hogy a menyasszonya volt,és akkor én el is hiszem.Nem hiszem hogy Abdelhamid bejelentette volna bárkinek is,hogy a menyasszonyával van.Egyáltalán honnan tudják, hogy volt—e menyasszonya ? Minek kell megírni valamit,amiben nem is biztosak ?A Blikk egyébként is az egyetlen olyan hírportál,ami számomra teljesen hiteltelen... Állandóan olyanokat írnak meg,amik nem is igazak.


1hónappal ezelőtt regisztráltam a Blikk.hu―ra hogy megírhassam a véleményemet az oldalról,valamint a cikkekről,amiket ott olvasok.Ha nem haragszotok,megosztanám Veletek ennek az okát.


Mint azt már mindenki tudja,novemberben történt egy terrortámadás Franciaország fővárosában.Mivel engem nagyon érdekelt a dolog,minden újdonságot tudni szerettem volna.Éppen ezért több internetes hírportálon is olvasgattam az errő szóló cikkeket.Valamilyen úton―módon eljutottam a Blikk oldalára is,akik az egyik cikkükben Abdelhamid Abaaoud―ról( Abu Omar Soussi / Abu Omar al―Baljiki[ Abu Omar,a belga ])írtak,aki egy fejét ért lövés miatt halt meg.Minden oldal szerint( többek között ORIGO,HVG,BORS,INDEX )az ujjlenyomata alapján tudták csak azonosítani a férfit,a Blikk szerint a nyála segített ebben.Ez igazából számunkra örök rejtély marad,hiszen csak a rendőrök tudhatják biztosra,hogy hogyan azonosították azt az embert.De ha már egy teljesen más opcióval állnak elő,valami magyarázatot adhatnának arra,hogy Ők hogyan jutottak erre a következtetésre,vagy ki mondta nekik.Mert nem hiszem,hogy a rendőrség direkt csak nekik mást mondott,mint a többieknek...

Felkerült az internetre egy videó,amiben Abdelhamid 7―8 halott férfit húz egy tömegsírhoz,egy személygépkocsi volánjánál ülve.A Blikk állítása szerint ezek az emberek le voltak fejezve... Ez egyáltalán nem igaz.Egy cenzúrázott videóról beszélek,amiben kitakarják a holttesteket,így lényegében nem látszik belőlük semmi.Csakhogy ez a videó fent van cenzúra nélkül is az interneten,és én azon ゛ szerencsés ゛emberek közé tartozom,akik látták is ezt.Tisztán lehet látni a videón,hogy egyikőjük sem volt lefejezve.Fejbe lettek lőve. Mindkét dolog borzasztó,de azért szerintem nem mindegy,hogy valójában melyik történt meg.Van egy kis különbség a két dolog között.Ha egy kicsit jobban utánanéztek volna a dolgoknak,akkor tudták volna hogy mi történt pontosan,és nem írtak volna ekkora butaságot.

A másik dolog meg az,hogy Abdelhamid nevét folyton helytelenül írták le. Mindig ugyanott rontották el,ezért már kezdtem azt hinni,hogy ezek az emberek tényleg azt hiszik,hogy neki ez a neve.Még ha Abdelhamid egy terrorista is volt,szerintem azért illene helyesen leírni a nevét.Ha másért nem is,legalább azért,hogy az olvasók tudják,hogy kiről is szól pontosan az iromány.Ha nem lett volna ott egy fotó Abdelhamidról,nem is tudtam volna megállapítani,hogy kiről beszélnek,akkora baromságot írtak a neve helyett.

Van egy mondat,amit külön kiemelnék a cikkből ︰❝ Az Iszlám Állam egyik propaganda kiadványában a terrorista azt nyilatkozta,hogy januárban idén januárban letartóztatták Európában,amint éppen civilek kivégzésére,és rendőrök lefejezésére készült,de nem tartóztatták le ❞

És akkor most értse meg az ember,hogy ők ezzel mit akartak mondani...

Igazából csak ezeket a dolgokat említettem nekik,nem volt benne semmi rosszindulat,de engem személy szerint borzasztóan zavar,ha valaki nem tud helyesen írni.Mikor elküldtem ezt nekik kommentben,azt írták,hogy pár perc múlva megjelenik.Azóta is várom.Ilyenkor ők elolvassák,és eldöntik,hogy kiteszik―e ?Mert az irtó nagy parasztság lenne,ha csak a dícsérő, valamint velük egyetértő kommenteket tennék ki.

Az olyanok minek mennek újságírónak,akik nem bírják a kritikát ?Egyáltalán ki volt az a barom,aki engedte az ilyen írni―olvasni nem tudó embereknek,hogy bármit is publikáljanak ?Túl nagy kérés lenne,hogy legalább 1cikket írjanak meg hiba nélkül ??Számomra így teljesen hiteltelenek.Miért, és hogyan higgyek el bármit is egy olyan embernek,aki még írni sem tud ?Ráadásul néha olyan érdektelen dolgokról írnak,hogy az valami hihetetlen.

Jobban tennék,ha kevesebbet írnának,és amiket publikálnak,azokat tízszer is átnéznék...1igényes,jól megírt,helyesírási hiba nélküli cikk sokkal többet ér,mint 100 olyan,amit ilyen minőségben írnak meg...


Egyébként a rendőröknek is gratulálni szeretnék a csodálatos munkáért,amit végeztek.... Tényleg ott tartunk,hogy átengedünk egy nemzetközileg körözött terroristát a határon,mert ゛Nem hasonlít a képen szereplő férfire ゛? Ő maga volt a képen és a világ egyik legkeresettebb terroristája volt....

Kedvére utazgatott egyik országból a másikba,mert a rendőrség ennyire figyelmetlen. Állítólag Verviers—ben megölték Tarik Jadaoun—t( Abou Hamza )valamint Redwane Hajaoui—t( Abou Khalid )akiknek Abdelhamid volt a harmadik társuk( Akit sajnos nem sikerült elkapniuk,mivel épp nem volt a szállásukon. )és ekkor( 2015 elején )mindenhol Abaaoud képe volt látható a világhálón,mindenki tudta ki az. A rendőrség meg ilyen lazán átengedte a határon.... Utána meg csodálkoznak,hogy emberek százait ölte meg. Ráadásul még mindig nem tudnák a nagyokosok,hogy ilyen történt,ha a kedves Abdelhamid Abaaoud nem dicsekedett volna el vele egy interjúban.... Itt tartunk sajnos,és ennél már csak rosszabb lesz. A börtönökben sem ártana néha körültekinteni,mivel Abaaoud is ott tért meg. Kint keresik a terroristákat meg toborzókat,mikor a börtönben vannak a legnagyobb hittérítők.( Sajnos nem a rabok között. )

Az olyanokat mint Abaaoud is,nem nehéz manipulálni. Harmadik generációsok,akik nem találják a helyüket a világban. Már Európában születtek,ahol nem tudják úgy gyakorolni a vallásukat,ahogy azt Ők szeretnék. De a vér nem válik vízzé.... Abdeslaméknak, Abaaoudnak és a többieknek is gazdagok a szülei,bármit megkaphattak volna,csak kérniük kellett volna. Ők mégis a bűnözést választották,ahogy a legtöbb muszlim tenné. Ez olyasvalami amivel együtt születnek,sajnos. Abaaoud elvileg nagyon jó ember volt, népszerű, a lányokkal is jól bánt.... Egyedül a magatartásával volt gond. Az apjától kapott ajándékba egy saját ruha üzletet... De neki nem volt jó,drogozott és lopott. Lopott olyan dolgokat amiket simán meg is vehetett volna,mert Neki volt rá pénze. De a könnyebbik utat választotta,ami a késöbbiekben a halálát is okozta.....


Ti mit gondoltok ?


18 / L



2016. júl. 29. 23:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat. “( többek között ORIGO,HVG,&

#65314;ORS,INDEX )” Fogalmam sincs mi miatt írta ki így... De, gondolom értitek mire gondolok. :)

2016. júl. 29. 23:24
 2/8 anonim ***** válasza:

tl;dr és nincs való kérdés.


Miért írod a számokat, kérdő-zárójeleket, perjeleket és idézőjeleket más betűkészlettel? Rendkívül zavaró.

2016. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, kínai billentyűzetet állítottam be a telefonomon. Amiatt lehet.

Egyébként azt érdekelne, hogy Ti mit gondoltok erről. Én vagyok csak ennyire kiakadva ezeken a dolgokon ?

2016. júl. 30. 10:57
 4/8 anonim válasza:

hallod elég durván rá vagy kattanva erre az emberre:O

értem én hogy vonz a veszély de ezek már pszichopaták.éppen ezért ne is keress semmi összefüggést abban amit csinálnak.

és gondolom azért nem robbantotta fel magát mert ő inkább ezeket a merényleteket irányította,még ha részt is vett benne nem neki volt a "feladata" ,hogy meghaljon.

2016. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem én, de mikor már látta vagy érezte, hogy nincs kiút, miért maradt tétlen ? Annyira fura ez az egész.... Örülök, hogy halott és nem öl többet. De fura hogy csak így hagyta magát.

Egyébként pedig nagyon felháborító, hogy a rendőrök is ilyen figyelmetlenek.... Még hogy nem hasonlított a képen szereplő férfire.... Miért, akkor kire hasonlított, Shakirára ? :D

2016. júl. 30. 15:40
 6/8 anonim válasza:

lehet hamarabb lelőtték és akkor már nem tudott.

szerintem simán lehet ,hogy nem ismerték fel..szakállal teljesen máshogy néznek ki mint nélküle.

2016. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Volt róla fotó szakáll nélkül, rövid hajjal is. :) Valóban picit máhogy néz ki úgy, de nincs túl sok eltérés.
2016. júl. 31. 03:15
 8/8 anonim válasza:

akkor meg egyszerűen figyelmetlenek voltak,remélem tanultak belőle.

amit a blikkről írtál,én is nagyon sok hülyeséget olvastam ott.nekik mindegy csak legyen érdekes a cikk és onnantól kezdve úgy csavarják az igazságot ahogy akarják.nem érdemes velük foglalkozni.úgyis van mellette jó pár ami legalább hiteles ;)

2016. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!