Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek hol játszódhatna?

Fiesta-chan kérdése:

Szerintetek hol játszódhatna?

Figyelt kérdés
A segítségetek kellene. Ebben a maradék egy hónapban el akarok kezdeni egy történetet, de nem tudom hogy hol játszódjon. ( Valamilyen kissebb külföldi településre gondoltam, vagy egy olyan helyre amit nem nagyon ismernek az emberek. ) Tudtok ilyen helyeket? Előre is köszönöm a segítséget!

2016. júl. 30. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézegesd az atlaszban vagy Google Maps-en külföldi országok térképeit, és ha találsz olyan települést, ami megfelel a kritériumoknak és szép neve van, válaszd azt.
2016. júl. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen műfajú történet lesz? Lehet, csak én csinálom így, de hangulathoz, műfajhoz választok helyszínt, igazából nincs rossz helyszín, csak van olyan történet, amihez egyes helyszínek nem illenek.


De ha azt nézzük, kisebb külföldi... kanadai vidéki települések a hegyekben? De ha jártas vagy valamelyik keleti-kultúrában, akkor írhatsz ilyen helyen is történetet... például Szingapúr érdekes hely, igaz nem kis település, de akár játszódhat egy kis vietnámi faluban is a sztori. Esetleg egy balkáni vagy szovjetutódállombeli környezet?

2016. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Találj ki egy képzeletbelit, aminek a neve valódi hangzásúnak hat, és akkor azt majd te kitalálod, mert a ritka helyeket valszeg annyira te se ismered, hogy hitelesen tudjál róluk írni, mert pl aki mondjuk ismeri, és a valóságban járt arra, tudni fogja, hogy "Jé, itt nincs is kút, hát ez nem is itt játszódik, akkor miért van ez így ideírva?" És szerintem ez olvasás közben folyamatosan idegesítené. Hogy mondjuk arról írsz, de esetleg még soha nem jártál volna ott. Plusz hát nekem mindig térrel együtt jöttek a történetek, szóval amikor megjelent bennem, hogy miről írnék, akkor automatikusan jött hozzá, hogy hol, milyen területen, milyen korban játszódhatna, mibe illene bele , hova képzelem el, és milyen ruhákban, milyen környezetbe az egészet.
2016. júl. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, írhat hitelesen sok helyről, szerinted mire való a Google Streetview meg a Wiki?
2016. júl. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Egy kémes történetet tervezek, amelyben két kém ( akik nem ismerik a másikat ) eljátszák egymás előtt, hogy teljesen átlagos diákok. ( Az elején nagyrészt ez lesz. )
2016. aug. 2. 02:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!