Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a jobb agyféltekés rajz?

Mi az a jobb agyféltekés rajz?

Figyelt kérdés
Ha valaki jobbkezes, annak a bal agyfélteke a domináns. Akkor hogy kerül a képbe a jobb agyféltek? Ez "menjünk le alfába" rajzolás? Vagy mi? Engem érdekel, mert régen sokat rajzoltam, és szépen is.
2016. aug. 3. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A rajztanárom szerint hülyeség
2016. aug. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rajztechnikákat tanít másoláshoz. Nem kell lemenni alfába, csak felhívja a figyelmet bizonyos dolgokra és technikát mutat ahhoz, hogyan jelenítsd meg azt ceruzával a papíron.

Szerintem nem rossz, de nem válik tőle igazi művésszé az, aki amúgy nem tehetséges.

Aki nem tudott előtte rajzolni, annak jól használható gyakorlati tanácsokat ad.

Aki előtte is ügyes volt, de nem végzett feltétlenül művészi tanulmányokat, csak autodidakta módon rajzolgatott, akkor az másolni még ügyesebben fog tudni.


Nekem nem adott tehetséget, de egész jól megtanított arcot másolni. /A másolásomból viszont teljesen hiányzik az egyediség, így csak azoknak élmény a látványa, akik még ennyit sem tudnak. Szóval a rajzaimnak semmilyen valódi művészi értéke nincs szerintem./


Barátnőm testvére tehetséges amatőr rajzokat készített, a tanfolyam óta fantasztikusan jól tud másolni, de a szabad rajza nem lett tőle jobb.

2016. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem tudtam elképzelni, hogy mit takar.
2016. aug. 5. 10:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a térlátást nem tanítja meg, ami elengedhetetlen a rajzolás teljes elsajátításához.
2019. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!