Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom meg, hogy egy...

Honnan tudhatom meg, hogy egy településen hány roma van?

Figyelt kérdés
NAGYTARCSA érdekelne, kerestem már a neten mindenhol, de nem találtam! Előre is köszi a segítséget.

2016. aug. 5. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan sehogy. Ugyanis a népszámlálás során mindenki annak vallja magát aminek akarja, és attól hogy valaki roma, még vallhatja magát magyarnak. Ha el is érhető ilyen adat a népesség-nyilvántartásban, abból nem fogsz semmilyen lényeges adatot meglátni.
2016. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kár... Mondjuk az önkormányzatnál egy "körülbelüli" értéket lehet hogy tudnak mondani... Köszi a választ !
2016. aug. 5. 10:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Wikipedián rajta szokott lenni, de a valóságban ennél sokkal több a roma.


Egy példa:


[link]


Ezek azt írják 3%, de ha átmegyek ide látom, hogy legalább a falu harmada roma.


Ebben a másik faluban azt írják 67% a roma, pedig valójában legalább 95%:


[link]

2016. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kohy válasza:

Szia. Helyi lakos vagyok ezért tudok neked pontos számokat mondani. 20 éve élek itt és 5 éve költözött ide egy roma család, velük tudtommal semmi gond sincs.

Nem biztos hogy tudod amúgy de ezt a falut régen szlovákok alapították és a 2. vh alatt/szocializmus idején elég nagy hadászati tevékenységek folytak a településen ezért anno meg volt tiltva hogy betelepültekkel létesítsenek kapcsolatot...

A probléma annyi hogy elfelejtették hogy vége a háborúnak és a szovjetek is több mint 20 éve kivonultak és ez a mentalitás a mai napig is megmaradt.

Ez annyit jelent hogy elég sok "nyomorék" ember van mivel ennyi idő alatt elő elő fordulgatott hogy családon belül házasodtak és a génállománynak ez nem fetltétlen jelent jót. Nem azt mondom hogy ez a világ legrosszabb helye de én személy szerint alig várom hogy elköltözhessek innen.

2016. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Háát..A régi nóta is úgy kezdődik: Elindultak a cigányok Kistarcsáról Nagytarcsára.. :D
2017. jún. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!