Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Adóbevallás? Valaki tud segíteni?

Adóbevallás? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,van három gyerkőcünk,megosztva kérjük az adójóváírást,férjem két gyerkőc után,én egy gyerkőc után!Leadtuk a könyvelőnek a papírt,a férjemét meg is csinálta,de nekem aztmondta mivel gyeden vagyok így nullásra jött ki,nem kell leadnom,közben az Apeh küldött levelet,hogy csináljam meg az adóbevallást,megcsináltattam a táppénz,tgyás,gyedről és mivel a férjemnek már a könyvelő elszámolta a három gyerkőcöt,így nekem vissza kéne fizetnem 123000 forintot,amit ugye nem vontak a gyedből adót,de aztmondta ha a férjemnek két gyereket számolt volna el,akkor neki kellett volna 180000 forintot vissza fizetni,ezt a részét nem értem,ezek szerint akkor nem adómentes a jövedelme?ha másik évbe vissza kéri az apeh a kifizetet adót?Kb.160000-170000 kap így mivel csak 1,5%ot vonnak tőle,miért kéne annyi adót vissza fizetnie,ha két gyerkőcre számolták volna el neki,hisz mindkér munkahelyen úgy adtuk le a papírt,hogy két hyerek után ő veszi igénybe,egy gyerkőc után én!?Ha valaki válaszolni tud azt megköszönöm!?
2016. aug. 9. 07:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!